Muş’ta Terör Örgütü PKK Şüphelisi 10 Şahsa Gözaltı

Muş’ta geniş çaplı terör operasyonu düzenleyen güvenlik güçlerimiz örgüt üyelerine eş zamanlı operasyon düzenledi. PKK sanığı 10 şahıs başarılı bir şekilde gözaltına alındı;

Muş’ta Terör Örgütü PKK Şüphelisi 10 Şahsa Gözaltı
Silahlı terör örgütü PKK’ya yönelik geniş çaplı operasyonlarını sürdüren güvenlik güçlerimiz, örgüte bu süreçte büyük bir darbe vurmayı başardı. Örgüt adına hizmet vermekte olan şahısların yakayı ele verebilmesi adına sarf edilen mücadelelerde çok büyük bir başarı elde edildi. Geçtiğimiz yıl meydana gelen terör saldırıları sebebiyle ülkemiz çok büyük kayıplar vermişti. Kayseri’de gerçekleşen saldırıda 56 kişi hayatını kaybetmiş ve özellikle de son gerçekleştirilen saldırılarda örgüt üyeleri güvenlik güçlerimizi hedef almıştı. Saldırılarını meşrulaştırmak adına böylesine haince adımlar atan bu şahısların istediklerini elde edememesi adına yoğun bir şekilde mücadele sürdürülmekte.

Muş Korkut’ta Örgüt Adına Faaliyet Veren Şahıslar Tespit Edildi

İl Jandarma Komutanlığına bağlı olan ekiplerimiz tarafından 13 Mart tarihinde terör örgütü PKK adına hizmet vermekte olan şahısların tespit edilebilmesi adına önemli istihbaratlar alındı. Bu süreçte Korkut ilçesine bağlı olan Altınova Beldesinde tespit edilen şüphelilerin adreslerine eş zamanlı olarak operasyonlar düzenlendi. Operasyonlar sonucunda 10 şüphelinin güvenlik güçlerimizce gözaltına alındığı bilgisi aktarıldı. Bununla birlikte aynı zamanda ele geçirilen bu şahısların adli işlemlerinin halen sürdürüldüğü de eklendi.

Eve Yapılan Aramalarda da Önemli Bulgulara Ulaşıldı

Eş zamanlı baskınlar düzenlenen adreslerde yapılan aramalar sonucunda ruhsatsız av tüfeği, kuru sıkı tabanca ele geçirildi. Bunun yanı sıra örgüte ait toplam 3 fotoğrafı da ele geçirmeyi başaran güvenlik güçlerimiz, şahısların örgüt üyesi olduğunu doğruladı. Son zamanlarda güvenlik önlemlerini hat safhaya çıkartan yetkililerimiz, teröristlerin işlevini tamamen kırmayı amaçlamakta. Vatandaşlarımızın can güvenliğinin tam anlamıyla sağlanabilmesi adına sarf edilen bu çabalar sayesinde bu yıl terör saldırılarında bir azalma söz konusu.

Ülkemizin giriş ve çıkışları yoğun bir şekilde yetkililerimizin denetimi altında tutulmakta. Bu sayede ülkemize saldırı düzenleyebilmek için giriş yapan şahıslar anında tespit edilmekte ve ülkeye giriş yapar yapmaz gözaltına alınmakta. Bu süreçte pek çok hain başarılı bir şekilde gözaltına alınmış ve meydana gelebilecek pek çok facianın önüne geçilmiştir. 
Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2017, 23:56

YORUM EKLE