Niğde PMYO'da Helikopter Pervanesi 1 Polisi Şehit Etti

Bugün Niğde'de Polis Meslek Yüksekokulu'nda meydana gelen bir kaza akıllara durgunluk verdi. Okulun pistine iniş yapan helikopterin pervanesi bir polisi şehit ederken, bir polis ise hafif yaralandı.

Niğde PMYO'da Helikopter Pervanesi 1 Polisi Şehit Etti

Niğde'de bulunan Polis Meslek Yüksekokulu'nun helikopter pistine iniş yapan helikopterin pervanesinin teması sonucu bir polis şehit olurken bir polis ise hafif yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. İniş yapmadan önce eğitim amaçlı olarak yükselen helikopterin olay öncesindeki görüntüleri intenette paylaşıldı. Eğitim sonrasında piste güvenli iniş yapan helikopterin pervanesi ise bir kaza sonucunda pistte bulunan bir polise temas etti. Hareketli pervane temas ettiği polisin hayatını kaybetmesine sebep olurken, parça fırlaması sebebi ile de bir polisin hafif yaralanmasına sebep oldu. Olay ile ilgili olarak yetkililer açıklamalarda bulunurken, özel harekat polisi 27 yaşındaki Abdullah Yıldırım'ın yarın gerçekleştirilecek olan cenaze töreni sonrasında memleketine gönderileceği açıklandı. Hafif yaralı olan özel harekat polisi 25 yaşındaki Azim Doğan ise Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Azim Doğan'ın sağlık durumunun iyi olduğu beyan edildi.

Niğde Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, gerçekleşen korkunç kaza ile ilgili açıklamalarda bulunurken, kaza ile ilgili olarak araştırma ve soruşturmaların yapılacağını beyan etti ve hayatını kaybeden genç özel harekat Abdullah Yıldırım'ın ailesine başsağlığı dileklerini iletti. Eğitimde kullanılan helikopterin pistte sebep olduğu kazanın detaylarına ilişkin bilgilerin daha sonra paylaşılacağı beyan edildi.

Şehit özel harekat polisinin hayatını kaybettiği haberi ise emniyet yetkilileri verdi. Aileye acı haberin verilmesinden sonra anne ve baba Yıldırım gözyaşlarına boğulurken, Abdullah Yıldırım'ın bir çocuk babası olduğu öğrenildi. Adana'nın merkez Yüreğir ilçesinde ikamet eden ailenin evine ateş düşerken, Abdullah Yıldırım'ın yeğeni haberi aldıktan sonra şok geçirdi. Emniyet yetkililerinin ellerini sıkarak defalarca haberin gerçek olup olmadığını soran yeğen, görenlerin içini burktu. Yarın Abdullah Yıldırım'ın cenazesi defnedilmek üzere ailesine, Adana'ya gönderilmek üzere yola çıkarılacak. Yıldırım, Adana'daki aile mezarlığına defnedilecek.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2017, 12:20

YORUM EKLE