Niğde'de dağcıyı kurtarma çalışmasında asker helikopterden düşerek şehit oldu

Niğde Demirkazık dağı'na tırmanış yaparken, düşmesi sonucu ayağı kırılan ve mahsur kalan dağcıyı kurtarmaya giden askeri helikopterden bir asker düşerek hayatını kaybetti.

Niğde'de dağcıyı kurtarma çalışmasında asker helikopterden düşerek şehit oldu

Niğde'de bulunan Demirkazık Dağı'nda peck kulvarı'ndan zirve tırmanışı yapan 7 dağcıdan Bülent Tuncay, dengesini kaybedip düşerek ayağını kırdı. Bölgede mahsur kalan yaralı dağcı için Konya’dan askeri helikopter AFAD ekipleri sevk edildi.

 Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait helikopterde görevli Konya 3'üncü Ana Jet Üssü 135 Filo personelinden 30 yaşındaki Astsubay Uğur Görkem Harmankaya ipten kaymasıyla helikopterden kayalıklara düştü. 

Düşmenin etkisiyle ağır yaralanan asker, helikoptere alınıp, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Fakat burada doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayan asker şehit oldu.

ayağı kırılan dağcı Bülent Tuncay, diğer askerler tarafından kurtarılarak, götürüldüğü Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Şehit asker ile ilgili Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz" ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2019, 11:00

YORUM EKLE

Popüler Haberler