Nihai karar verildi! Bayrampaşa’daki Esenler Otogarı’nı artık İSPARK işletecek

25 yıldır Uluslararası Anadolu ve Trakya Otobüsçüler Derneği tarafından işletilen Bayrampaşa'da ki Büyük İstanbul otogarını (Esenler otogarı) bugün itibari ile İSPARK'a verildi. İBB otogar işleymeciliğini 5 yıllığına İSPARK’a devretme kararı aldı.

Nihai karar verildi! Bayrampaşa’daki Esenler Otogarı’nı artık İSPARK işletecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı ikinci meclis toplantısı bugün İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlığında yapıldı. Meclis toplantısında Bayrampaşa'da bulunan Büyük İstanbul Otogarı'nın otopark işletmeciliği İSPARK'a devredildi.

İlk 1 saati ücretsiz olacak ılan otoparkı 5 yıl süreyle bundan sonra İSPARK işletecek. Gelirin yüzde 25'i İBB'ye geri kalanı da İSPARK'a gidecek. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun istediği 2 milyar 250 milyon liralık borçlanma isteği ise 1 milyar 525 milyon lira olarak oy birliği ile kabul edildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Daha önceki idarenin de planladığı bizim de katıldığımız gibi taşınması gündemde. Bu süreci hızlandıracağız. Bu alan otogar olmaktan çıkmış durumda, çevresini etkiler biçimde metruk duruma düştü. Hızlıca temizlenip düzeltilmesi gerek. Teknoloji merkezine dönüştürme projemizi de meclisimizde ve idaremizde tartışacağız” diye konuştu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran'daki seçim öncesi yaptığı açıklamada, yeni bir otogar için eylem planı geliştireceklerini, İstanbul'un her iki yakası için yeni otogar çalışması içinde olacaklarını daha önce de belirttiklerini söylemişti.


YORUM EKLE

Popüler Haberler