ODTÜ'de yurt yapımı için ağaçların kesildiği alanın son hali!

ODTÜ yerleşkesinde yapılması planlanan Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurdu için kesilen kavak ağaçlarının bulunduğu alan, havadan görüntülendi.

ODTÜ'de yurt yapımı için ağaçların kesildiği alanın son hali!

ODTÜ’de öğrencileri yerleşke içinde bulunan kavaklık alanda yapılması planlanan KYK yurduna karşı çıkmak için 56 gün önce kavaklığın yanında çadır kurarak nöbete başlamışlardı.

Dün sabah saatlerinde yerleşkeye giren polis ekipleri, önce öğrencilerden çadırları kaldırmalarını istemişti. Buna karşı çıkan öğrenciler ile polisler arasında arbede yaşandı. Gerginlik büyüyünce polis, öğrencilere biber gazıyla müdahale etti. 

Öğrencilerin alandan uzaklaştırılması hemen ardından kavaklık alana giren iş makineleriyle ağaç kesimine başlandı. Kesim devam ederken üniversiteye gelen CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Rektör Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök ile görüştü. Görüşmenin ardından ağaçların kesimi durduruldu.

odtü

Ağaçların kesildiği alan bugün havadan drone ile görüntülendi. Yurt yapılması planlanan alandaki kavak ağaçlarının büyük bölümünün kesildiği ve kesim yapılan alanda iş makineleriyle yapılan temizlik çalışmaları da görüntülere yansıdı.

odtü


YORUM EKLE

Popüler Haberler