ODTÜ kavaklık alan nöbetine polis müdahalesi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) sular durulmuyor. Üniversitesi arazisinin 40 dönümlük kavak ağaçlarından oluşan bölümüne yapılmak istenen Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurduna karşı ODTÜ’lü bir gurup öğrenci 55 gündür nöbet tutuyordu. 55 günün sonunda ODTÜ’ye polis girdi. İşte detaylar…

ODTÜ kavaklık alan nöbetine polis müdahalesi

ODTÜ’nün kavaklık alanına KYK yurt yapacak. Bu durumu protesto etmek isteyen bir gurup öğrenci Kavaklık İnisiyatif adı altında örgütlendi. 55 gün boyunca arazide yurt yapılmaması için bölgede nöbet tutan öğrencileri dağıtmak için polis araziye girdi. Bunun üzerine Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, resmi Twitter hesabından polisin üniversiteye girdiğini duyurdu.

Daha önce Mimarlar Odası, ODTÜ’ye yapılacak olan KYK yurdunun ruhsatsız olduğunu ileri sürerek suç duyurusunda bulunmuştur.

Öğrencilere destek amacıyla bölgeye giden HDP milletvekili Murat Çepni, Twitter hesabından ‘’ODTÜ Kavaklık alanı polis tarafından ablukaya alındı" dedi. CHP Ankara milletvekili Aylin Nazlıaka da öğrencilere destek istedi. Nazlıaka ayrıca Instagram hesabından da canlı yayın yaptı.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 21:33

YORUM EKLE