OHAL Kapsamında DEAŞ'a Bir Darbe Daha

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri eş zamanlı olarak gerçekleştirdikleri operasyonla DEAŞ'a çok güçlü bir darbe indirdi.

OHAL Kapsamında DEAŞ'a Bir Darbe Daha

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından İstanbul’da gece geç saatlerde eş zamanlı terör operasyonu düzenlendiği beyan edilirken; toplam 15 adrese düzenlenen operasyonlar sonucunda 36 kişi gözaltına alındı. Baskınlar sonucunda 31’i yabancı uyruklu olmak üzere 36 zanlı tutuklanırken güvenlik güçlerinin baskın sonrası yaptığı aramalar sonucunda pek çok elektronik cihaz ele geçirildi. Şüphelilerin sorgu işlemlerinin devam etmekte olduğu bilgisi de kısa bir süre önce paylaşıldı.

OPERASYONLARIN KAPSAMI ARTIRILDI

Silahlı terör örgütü DEAŞ’a yönelik operasyonlar hız kesmeden devam etmekte iken ülke vatandaşlarının can güvenliğini tehlike altına alabilecek bütün unsurlar ortadan kaldırılmakta. Özellikle de  bu anlamda OHAL kapsamında bütün terör örgütlerine karşı önemli başarılar elde edilmekte ve çalışmalar Emniyet Müdürlükleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

Ülke giriş ve çıkışları çok sıkı bir şekilde denetim altına alınmış olup, özellikle de sınır illerinde güvenlik önlemlerinin hat safhaya çıkarılmıştır. Havalimanı giriş ve çıkışlarında çok sıkı bir denetim söz konusudur.

Ülkeye giriş yapan herkes birer birer güvenlik kameraları ile takip edilmekte ve güvenlik güçleri bölgeyi denetlemektedir. Şüphelenen herhangi bir şahıs olduğu zaman kimlik kontrolü yapılmakta ve gerekli görüldüğü takdirde gözaltı işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Geçtiğimiz yıl meydana gelen terör saldırıları sebebiyle çok büyük kayıplar verilmiştir. Bu yıl bu kayıpların önüne geçilebilmesi adına önemli bir mücadele süreci başlatılmıştır ve 15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbe kalkışması sonrasında konuya yönelik tedbirler daha da artırılmıştır şeklinde açıklamalar da gündeme getirildi.

FETÖ PKK İŞBİRLİĞİ ORTAYA ÇIKARILMIŞTIR

Terör örgütü FETÖ, PKK militanlarının ülke içerisinde faaliyet gösterebilmesinin önünü açmaktaydı. Ancak örgüt üyelerine yönelik başlatılmış olan kapsamlı çalışmaların sonucunda büyük başarılar elde edildi. PKK yapılanması ile işbirliği içerisinde olan bu örgüt bünyesindeki kişiler birer birer tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.

Böylelikle PKK’ya yönelik verilen mücadele daha kapsamlı bir hale gelmiş ve ülke içi huzurun sağlanması için büyük adımlar atılmıştır.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2017, 16:49

YORUM EKLE