OHAL'in Devam Etmeyeceğine Dair İddialar Gündemde

Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, OHAL’in kalkabileceği mesajını verdi. OHAL’in uzatılması için henüz bir tavsiye gelmedi ifadesinde bulundu.

OHAL'in Devam Etmeyeceğine Dair İddialar Gündemde

Habertürk’e konuşan Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, hükümetin OHAL’i uzatma konusunda bir adım atmadığını ifade etti. Elitaş sözlerinin devamında, böyle bir tavsiye gelmez ise OHAL’in kendi kendine uzamasının mümkün olmadığını dile getirdi.

Bahçeli ittifak kararlılığını gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sefer Aycan’ı görevden almıştı. Bu durumu değerlendiren Elitaş, Aycan’ın amaç dışı bir şey söylediğini ve MHP Lideri Bahçeli’nin ittifak konusunda kararlı olduğunu paylaştı.

9 Temmuz’da Cumhurbaşkanı yemin edecek

24 Haziran seçimleri sonucunda Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 52 oy oranıyla yeniden Cumhurbaşkanı oldu. Cumhur ittifakında MHP ile seçime giren Ak Parti, Millet ittifakına karşı hem meclis çoğunluğunu kazandı hem de Cumhurbaşkanını seçti. Seçim sonrasında siyasilerdeki sessizlik 8-9 Temmuz tarihlerinde çözülecek.

8 Temmuz’da milletvekilleri, 9 Temmuz’da ise Cumhurbaşkanı yemin edecek. Cumhurbaşkanının yemin etmesiyle birlikte artık yeni sistem doğrudan hayata geçmiş oluyor. Meclis başkanlığı seçimi için adayın da yine bu tarihlerde belli olacağı konuşuluyor.

Binali Yıldırım Meclis Başkanlığına aday mı?

Son Başbakan Binali Yıldırım’ın yeni sistemde görevinin Meclis Başkanlığı olabileceği iddiaları gündeme geldi. Konuya ilişkin bir açıklama yapılmasa da, kuliste bu tarz söylemlerin olduğu konuşuluyor.

Sefer Aycan neden görevden alındı?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sefer Aycan, 24 Haziran seçimlerinden kısa bir süre yaptığı açıklamalardan dolayı görevden alındı. Aycan, partisinin seçimde büyük bir başarıya imza attığını belirtti ve ‘’Artık mecliste bizim dediğimiz olacak.’’ ifadelerini kullanmıştı. Bu açıklamadan kısa bir süre sonra ise MHP Lideri Bahçeli, Aycan’ı görevden almıştı.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 11:59

YORUM EKLE