Okul Pantolonu Buhranı

Kocaeli, Körfez İlçesi'nde bulunan Yukarı Hereke 17 Ağustos Mahallesi'nde yaşayan İsmail D., işsizlik sürecinin sonunda bir de oğluna okul pantolonu alamayınca intihar etti.

Okul Pantolonu Buhranı

Olay Kocaeli'nin Yukarı Hereke 17 Ağustos Mahallesi Ortanca Sokak'ta gerçekleşti. Bir ailenin parçalanmasına neden olan olayın sebebi ise duyanlara şaşkınlık verdi. İntihar haberinin yayılmasının hemen ardından yapılan soruşturmalarda 45 yaşındaki İsmail D.'nin oğluna okul kıyafeti alamadığı için intihar ettiği öğrenildi. Okul pantolonu yüzünden derse alınmayan oğluna, pantolon alacak maddi gücü olmayan baba bu durum karşısında bunalıma girdi ve buhran yaşadı.

BUNALIM AĞIR GELDİ

Kocaeli, Körfez ilçesinde yaşamakta olan İsmail D. (45), lise düzeyinde eğitim almakta olan oğlunun, okul üniforması olarak istenen pantolonu olmadığı için derse alınmadığını öğrendi. Durumu öğrenen İsmail D. daha sonra oğlunun ihtiyacı olan pantolonu alamadığı için bunalıma girdi.

Bir süre sessizleşen İsmail D. daha sonra evin banyosunda kendini asarak intihar etti. Hafize D. kısa bir süre sonra İsmail D.'nin banyoda asılı olduğunu gördü ve hemen 112 Acil Yardım'dan destek talep etti. Olay yerine intikal eden sağlık ekipleri, İsmail D.'nin hayatını kaybetmiş olduğunu belirledi. Ardından olay yerine gelen emniyet güçleri İsmail D.'nin bedeni üzerinde incelemelerde bulunduktan sonra morga kaldırdı. İşlemlerin tamamlanmasının ardından İsmail D., memleketi olan Balıkesir'de son yolculuğuna uğurlandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2018, 10:48

YORUM EKLE