On Binlerce Aday EGM PÖH Alım İlanını Heyecanla Bekliyor

EGM'nin 10 bin 700 PÖH ihtiyacı açıklamasının ardından PÖH olmak isteyen binlerce kişi yayınlanacak alım ilanına kilitlendi. İşte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun konu hakkında mesajları.

On Binlerce Aday EGM PÖH Alım İlanını Heyecanla Bekliyor

Polis Özel Harekat olma hayaliyle yaşayan binlerce kişi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarına kilitlendi. Soylu, geçtiğimiz günlerde medya mensuplarıyla bir araya geldi ve PÖH alımlarıyla ilgili süreç hakkında kritik söylemlerde bulundu. Soylu, alımlarla ilgili net bir sayı veremeyeceğini belirterek 10 kişilik bir istihdamın kadro açısından kolay olmadığını anlattı.

Kadınlarda PÖH Alımlarına Başvuracak

Soylu, ihtiyaçların göz önünde bulundurulduğunu anlatarak henüz istihdamla ilgili hesaplama yapılma aşamasında olunduğunu belirtti. Soylu, çalışmalarla ilgili yeni gelişmeler olması halinde kamuoyuna duyuruda bulunacağını konuştu. Şuanda 23 bin 500 seviyelerinde PÖH’ün görev yaptığını işaret ederek rakamın Türkiye için yeterli olduğunu konuştu. Bundan dolayı da 10 bin alım planlamasının kadroya uygunluk taşımadığını belirten Soylu, kızlardan da alım yapılacağı sözünü verdi.

Soylu, yapılan çalışmalar neticesinde polisliğe müracaat eden bireylerin özel harekata geçişinin sağlanacağına işaret etti. Emniyet Genel Müdürlüğü İçişleri Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet vermekte ve Devlet Personel Başkanlığı personel açığı planlamasını yapmaktadır. Son olarak ise Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın onayı ile kadro için bütçe oluşturulmaktadır.

EGM: 10 bin 700 PÖH Açığı Var

Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Özel Harekat birimlerinde görev alacak 10 bin 700 kişiye ihtiyaç olduğunu duyurmuştu. Bu açıklamaların üzerine medya gündeminde pek çok söylem ve asılsız iddia dolaşmaktadır. 2019 yılında alım yapılıp yapılmayacağı henüz netleşmemiş durumda.

PÖH adaylarının talepleri arasında alımlara lise mezunlarının da dahil edilmesi yönünde. Geçtiğimiz yıl yapılan bu alımların bu yıl yapılmasının beklenmediği ifade ediliyor. 24. dönem PÖH alımlarında yeni isimlerin yer almayacağı ancak alımların sektör içerisinden yapılacağı da ön görülen bir diğer senaryo.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2019, 16:21

YORUM EKLE

Popüler Haberler