Önceki Kiracının Parasını Harcadı, Göz Altına Alındı

Suriyeli sığınmacı taşındığı evde içinde 30 bin 200 TL olan çantasını unuttu. Eve yerleşen yeni kiracı ise parayı harcadı.

Önceki Kiracının Parasını Harcadı, Göz Altına Alındı

Adana'da Suriyeli bir sığınmacının başına gelen olay şaşırttı. İlginç olayın hikayesi ise şu şekilde. Suriyeli sığınmacı vatandaş bir süre önce Adana'da bir eve kiracı olarak yerleşti. Halef Elhalaf isimli sığınmacı daha sonra bu evden taşınma kararı aldı ve başka bir eve yerleşti. Ancak Halak Elhalaf, bir çanta içindeki 30 bin 200 TL biriktirdiği parayı daha önce yaşadığı evde unuttu. Durumun farkına vardıktan sonra polise başvuran Halaf ile ilgilenen polisler, onunla birlikte eski evine gitti.

YENİ KİRACININ ŞÜPHELİ HAREKETLERİ

Halaf'ın polislere yaptığı bildirimden sonra harekete geçen emniyet birimleri, Halaf ile beraber eski eve gittiğinde dairede yeni bir kiracının oturmakta olduğunu gördü. Olay yerinde yeni kiracı ile diyalog kuran polis ekibi, şüpheli kiracının tavırlarından ve hareketlerinden şüphelendi. Nazım T. adlı yeni kiracıyı bu nedenlerle gözaltına alan polis ekibi, sorguya çektiği Nazım T.'den çantayla ilgili bilgiyi sonunda alabildi.

BİR KISMINI HARCAMIŞ

Adanalı Nazım T. evde bulduğu çantaya ilişkin bilgileri, emniyet şubesindeki sorgusunda açıkladı. Önceki  kiracıdan sonra evde kalan çantayı bulduktan sonra, sahibini aramayan Nazım T. çantanın içinden de bir miktar parayı harcadığını sorgu esnasında dile getirdi. Şahsın verdiği bilgilere göre çantadan 4 bin 200 TL tutarında para harcanmıştı. Daha sonra bilgileri alan emniyet görevlileri, Nazım T. ile birlikte eve geri döndüler ve Nazım T. parayı sahibine tekrar teslim ettikten sonra göz altına alındı. Hakkında hırsızlık soruşturması başlatılan Nazım T. adliyeye sevk edildi.

PARA SIĞINMACIYA İADE EDİLDİ

Olayın çözümlenmesi ile beraber sevinen Suriyeli sığınmacıya 28 bin TL tutarında kalan parası teslim edildi. Beklenen mahkeme kararı sonucunda Nazım T.'nin harcadığı parayı geri tanzim etmesi ile davanın kapanacağı düşünülüyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2018, 13:27

YORUM EKLE