Operasyon Şaibesine Tahliye Kararı

Fetullahçı terör örgütünden Adil Öksüz’ü arayan ekibin başındaki Ercan Özoğluöz tutuklanmıştı. Boş adreslere operasyon düzenlediği gerekçesiyle tutuklanan Özoğluöz’ün tahliyesine karar verildi.

Operasyon Şaibesine Tahliye Kararı

Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nün Adil Öksüz’ün yakalanması için kurduğu özel timin başındaki Ercan Özoğluöz’a örgüt bağlantısı gerekçesiyle soruşturma açılmıştı. Organize Suçlarla Mücadele eski Şube Müdürü Özoğluöz’un duruşması Sakarya 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

2017 Haziran ayında tutuklanarak cezaevine gönderilen Özoğluöz’ün TSK imamı olduğu ve Öksüz’ün yakalanması için Sakarya’da boş adreslere operasyon düzenlediği öğrenildi. Üstelik tahliye edilen Özoğluöz’ün FETÖ’den tutuklanan kişilerin aileleriyle Whatsapp görüşmeleri yaptığı ortaya çıkmıştı.

Yurtdışı Çıkış Yasağı Konuldu

Mahkeme, Özoğluöz’un savunmasının alındığı ve kaçma şüphesi olmadığını açıkladı. Sanığın tutuklu kaldığı sürenin göz önünde bulundurulduğunu belirten mahkeme, yurtdışı yasağı ve adli kontrolle tahliyesine karar verdi. Mahkeme, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yazı yazılmasına ve gizli tanığın ifade tutanağının öneğinin istenmesine hükmetti.

Kamuoyu tahliyeyi skandal tahliye olarak nitelendirdi. Özoğluöz’ün avukatı Özgür Akın ise müvekkili hakkında basına açıklamalarda bulunmuştu. Müvekkilinin Adil Öksüz’ü arayan ekipte olmadığını iddia eden avukat, FETÖ üyeliği suçlamalarını da reddetti. Adli kontrol şartı ile serbest bırakılan Özoğluöz’ün FETÖ konusunda dosyasının kabarık olduğu iddia ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 09:12

YORUM EKLE