Ordu Müdahalesinde Olan Sudan'a THY Uçuş Seferlerini İptal Etti

Sudan'ın başkenti Hartum'daki karargah önünde haftalardır demokrasi nöbeti tutan halka Ordunun önceki sabah müdahalesiyle ölü sayısının 60'a yükseldiği açıklanmıştı. THY'de Sudan'da yaşanan olaylar sebebiyle başkent Hartum seferlerini iptal etti.

Ordu Müdahalesinde Olan Sudan'a THY Uçuş Seferlerini İptal Etti

Sudan'da 19 Aralık 2018'de ekonomik kriz sebebiyle başlayan gösterilerin hızla başkent Hartum ve ülke genelinde rejim karşıtlığına dönüşmesinden sonra ordunun 11 Nisan'da yönetime el koyduğunu açıklamasıyla 30 yıllık Ömer el-Beşir dönemi sona ermişti.

Ordunun ülke yönetimine el koymasının ardından ise sivil yönetime geçiş için eylemde olan protestocular, geçiş hükümetinin nasıl olacağına dair askeri yetkililerle müzakereleri devam ediyordu.

Sudan güvenlik güçlerinin başkentte ordu karargahı önündeki göstericilere gerçek mermi ve göz yaşartıcı gaz kullanarak dağıttığı ve ölü sayının 60'a yükselmesinin açıklanmasından sonra Mısır ve BAE’deki bazı hava yolu şirketleri bu ülkeye planlanan uçuşlarını iptal etmişti.

Türk hava Yolları'da Sudan'da yaşanan gerginlilerden dolayı dün saat 00.30'da yapılması planlanan TK  0681 Hartum-İstanbul seferinin iptal ettkten sonra 5 Haziran  Çarşamba günü saat 00.30’da yapılması planlanan TK 0681 sefer sayılı  Hartum-İstanbul uçuşunun iptal edildiği duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2019, 10:22

YORUM EKLE

Popüler Haberler