Örgüt Mensubu 37 Kişiye Gözaltı

FETÖ/PDY üyesi olduğu iddia edilen 23’ü sivil toplam 37 kişinin yakalanması için 22 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Şüpheliler didik didik aranıyor.

Örgüt Mensubu 37 Kişiye Gözaltı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 37 kişiye gözaltı kararı çıkarıldı. Bu kapsamında Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından sabah saatlerinden itibaren operasyon başlatıldı. 37 şüpheliden 23’ünün sivil, 14’ünün ise ihraç personel olduğu öğrenildi.

Ankara merkezli düzenlenen operasyonlar sonucunda 3 sivilin yakayı ele verdiği öğrenildi. Hakkında gözaltı kararı çıkarılan şüphelilerin yakalanması için operasyonların sürdürüldüğü bilgisi aktarıldı. Operasyonlarda gözaltına alınan zanlıların ifade vermesi için Ankara’ya getirileceği öğrenildi.

Bitlis’te de 7 Şüpheli Yakayı Ele Verdi

Bitlis Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından FETÖ’ye büyük darbe vurulduğunu açıkladı. Örgüt faaliyetlerinin engellenmesi adına operasyonların sürdürüldüğünü açıklayan Valilik, 7 şüpheliye eş zamanlı baskınlar düzenlendiğini duyurdu. Şüphelilerin 15 Temmuz darbe girişiminden sonra da örgüt adına birtakım faaliyetlerde yer aldığı öğrenildi.

Bitlis merkezli düzenlenen operasyonlarda 7 zanlının aktif kamu görevinin devam ettiği ve bütün şüphelilerin bugün yakalandığı bildirildi. Valilik, güvenlik güçlerinin operasyonları son hızıyla sürdürüleceğini ve güvenlik güçlerinin bu konudaki kararlılığından bahsederek açıklamasını sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2018, 18:56

YORUM EKLE