Özel araç ile şehirler arası yolculuklara kısıtlama veya yasak var mı?

Korona virüse salgını nedeniyle şehirlerarası yolculuklara sınırlama getirildi. Vatandaşlar özel araç ile şehirlerarası yolculuklara kısıtlama veya yasak var mı sorusunu gündeme getirdi. Konuyla ilgili Bakanlıktan açıklama geldi. İşte detaylar.

Özel araç ile şehirler arası yolculuklara kısıtlama veya yasak var mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan korona virüse karşı alınan ek önlemler açıkladı. Alınan yeni önlemler doğrultusunda şehirlerarası yolculuklara sınır getirildi. İçişleri Bakanlığı 28 Mart günü saat 17.00 itibariyle sınırlamanın başlayacağını duyurdu.

Vatandaşlar şehirlerarası yolculuklara getirilen sınırın ardından özel araçlarla yapılan yolculara sınır getirilip getirilmediği araştırmaya başladı. Sosyal medya üzerinde gündem olan konu hakkında kimileri özel araçlara da sınır getirilmesi gerektiğini savundu.

Şuan için özel araçlarla ilgili bir açıklama yapılmadı. Her ilin valiliklerince otobüs yolculukları denetlenecek ve özel izin alan kişilere izin verilecek.

Tarafsız haberin kaynağına her yerde ulaş! Gündemden her an haberdar ol! Mobil uygulamayı şimdi indir! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Günün merak edilen tüm olaylarından haberdar olmak istiyorsan, ne duruyorsun, hadi bizi Instagram’da takip etmeye başla. >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Facebook’u daha etkin bir şekilde kullanmak ister misin? Hemen şimdi Facebook Grubumuza Katıl, gündemde olup bitenleri kaçırma! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 21:21

YORUM EKLE

Popüler Haberler