PKK Siirt’i Vurdu

Silahlı terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen silahlı saldırı sonucunda 1 polisin hafif yaralandığı öğrenildi. Güvenlik güçleri bölgede operasyon düzenliyor.

PKK Siirt’i Vurdu

Terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlar sürüyor. Siirt’te sürdürülen operasyonlarda Harekol Dağı bölgesinde hareketlilik meydana geldi. Operasyon esnasında silahlı terör örgütü mensuplarınca taciz ateşi açıldı. Uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırı sonucunda 1 polis yaralandı. Özel Harekat Polisi yaralandıktan sonra bölgeye hemen askeri helikopter sevk edildi.

Siirt Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan Özel Harekat Polisi’nin durumunun iyi olduğu öğrenildi. Pek çok yetkili isim hastaneye gelerek yaralı polisi ziyaret etti. Saldırının faillerinin bulunabilmesi için faaliyetlerin yürütüldüğü belirtiliyor.

Bingöl ve Şanlıurfa’da Operasyonlar Düzenlenmişti

Bingöl’ün Genç ilçesinde PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonla birlikte 5 silah, 2 el bombası, kalaşnikof ve roketatar ele geçirildi. Örgüte yönelik pek çok dokümanın da ele geçirildiğini duyuran yetkililer, örgüte büyük bir darbe vurulduğunu paylaştı.

Şanlıurfa’yı kan gölüne çevirmek isteyen teröristler de yaka paça gözaltına alındı. Güvenlik güçlerinin düzenlediği eş zamanlı baskınlar sonucunda örgüt üyeleri yakayı ele verdi. Şanlıurfa Valiliği, operasyonda çok sayıda mühimmatın ele geçirildiği ve teröristlerin bölgede keşif amacıyla bulunduğunu kamuoyuna duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2018, 14:55

YORUM EKLE