PKK’lı Teröristler Açığa Çıkarıldı

Silahlı terör örgütü PKK üyesi olduğu tespit edilen 135 kişi Türkiye genelinde düzenlenen operasyonlarda gözaltına alındı. Gözaltına alınanların arasında siyasilerin de olduğu ifade ediliyor.

PKK’lı Teröristler Açığa Çıkarıldı

Terör örgütü PKK üyelerinin deşifre edilmesi adına yoğun çabalar sürmekte. Türkiye genelinde örgüt üyesi olduğu tespit edilen 135 zanlı için gözaltı kararı çıkarıldı. Bu anlamda istihbarat ekiplerinin yoğun çabasının ardından TEM polisi ile müşterek 13 ilde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

Operasyonlar kapsamında Batman İl Başkanı Nizamettin Toğuç’un da yer aldığı şüpheliler gözaltına alındı. Güvenlik güçleri, gözaltına alınan çoğu ismin HDP’de yönetici olduğunu veya parti meclisi üyesi olduğunu bildirdi.

İzmir’de 21 Kişi Gözaltına Alınmıştı

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın gözaltı kararı çıkardığı 25 kişi için eş zamanlı gözaltı operasyonları düzenlendi. Örgütün yasadışı eylemlerde bulunduğu gerekçesiyle istihbarat ve özel harekat ekipleri belirlenen adreslere baskınlarda bulundu. Baskın yapılan evlerde şüpheliler evde bulunan dokümanları yok etmeye çalışırlarken kapıyı açmadı.

Güvenlik güçleri durumu fark edip kapıyı kırdı ve evde bulunan herkesi gözaltına aldı. Zanlıların evlerinde tabanca, terör örgütü dokümanları ve örgüt flamaları olduğu ortaya çıktı. Sağlık kontrolünden geçirilen 21 örgüt üyesi sorgulanmak üzere Terörle Mücadele Şubelerine sevk edildi. Hakkında gözaltı kararı çıkartılan 4 kişi içinse arama çalışmaları sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 10:50

YORUM EKLE