PKK'lı Teröristlere Bir Darbede Pençe Harekâtından! Operasyonda 3 Terörist Daha Öldürüldü

Irak kuzeyi Hakurk bölgesinde devam eden Pençe Harekâtı’nda 3 PKK’lı terörist daha etkisiz hale getirildi. Bu güne kadar öldürülen PKK'lı sayısı 22'ye yükseldi.

PKK'lı Teröristlere Bir Darbede Pençe Harekâtından! Operasyonda 3 Terörist Daha Öldürüldü

Irak'ın kuzeyinde bulunan Hakurk bölgesinde PKK'lı teröristlere karşı düzenlenen 'Pençe Harekâtı' kapsamında sınır hattındaki Hakkari'nin Derecik ilçesine askeri araç, personel ve yerli üretim balistik füze 'Bora' sevk edildi. 6 gündür devam eden operasyonlarda bugün 3 terörist daha öldürüldü.  Etkisiz hale getirilen terörist sayısı ise 22'ye yükseldi.

Milli Savunma Bakanlığının Twitter hesabından, 27 Mayıs’ta başlayan ve 6 gündür aralıksız devam eden operasyona ilişkin yapılan bilgilendirmede, "Irak kuzeyi Hakurk bölgesinde planlandığı şekilde başarıyla devam eden Pençe Harekâtı'nda 3 PKK’lı terörist daha etkisiz hale getirildi." ifadeleri yer aldı.

Güvenlik güçleri, Hakurk bölgesinde teröristlere ait sığınak ve mağaralarda 12 kutu (yaklaşık 2 bin) doçka mühimmatı, 15 anti-tank roketi ve başlıkları, 15 roket sevk fişeği, 7 kutu (2 bin 800) AK-47 mühimmatı ve yaşam malzemeleri ele geçirdi.  Ele geçirilen mühimmatlar kontrollü olarak imha edilirken, sığınak ve barınaklar kullanılamaz hale getirildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2019, 15:04

YORUM EKLE

Popüler Haberler