PKK/YPG'liler Türk askerini engellemek için bölgede lastik yakıyor

Suriye'de PKK/YPG örgütüne üye teröristler Türk Silahlı Kuvvetlerinin hedefleri vurmasını engellemek için bölgede lastik yakıyorlar. Mazot dökülerek yakılan lastiklerden çıkan dumanlar gökyüzünde siyah bulutların oluşmasına neden oldu.

PKK/YPG'liler Türk askerini engellemek için bölgede lastik yakıyor

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Türkiye'nin güneyinde oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, amacıyla başlattıkları Barış Pınarı Harekatı tüm hızıyla devam ediyor. TSK'nın PKK/YPG'ye ait hedefleri vurarak yok ettiği ve bazı bölgeleri teröristlerden temizlediği öğrenilirken bazı bölgelerde ise teröristler TSK askerlerine karşı koymaya devam ediyorlar.

TSK, sabahın erken saatlerinden itibaren Tel Abyad'daki terör hedefleri obüs atışlarıyla vurmaya başladı. Terör örgütü üyeleride Tel Abyad ilçe merkezinin batısı ve doğusunda olan bölgelerde TSK'ye ait SİHA'ların görüntü almasını engellemeye çalışıyorlar. 

PKK/YPG'liler Türk askerini engellemek için yollarda lastik yakıyor

Görüntü almasını engelleyerek TSK'ya ait uçakların hedeflerini vurmasının önüne geçmek isteyen teröristler mazot döktükleri lastikleri yakmaya başladılar. Yanan lastikler yüzünden gökyüzünde siyah bulutların oluşmasına neden olurken ilçenin güneybatısından da ara ara silah ve doçka sesleri geliyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 21:18

YORUM EKLE