16 Şubat 2019 Cumartesi 17:54
POMEM Yaş Şartında Değişiklik Yapıldı! POMEM Yaş ŞARTI Resmi Gazete'de Yayımlandı!

POMEM’ de Yaş Şartında Değişiklik Yapıldı

19.01.2019 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete’ de açıklananlar doğrultusunda POMEM’ de belirtilen yaş koşulunda değişiklik yapıldı.

POMEM’ de yapılan değişiklik 19 Ocak 2019 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete ile duyuruldu. Yapılan değişiklikte yaş sınırında düzenleme yapılmadı fakat 30 yaş koşulunda belirtilen tarih 31 Aralık iken artık 1 Ocak olarak esas alınacağı bildirildi.

19 Ocak tarihinde yayımlanan Resmi Gazete ile POMEM’ de yapılan değişiklikler bu kadarla sınırlı değil. Bir başka değişiklik ise Mülakat Sınav Komisyonu’nun oluşturulması ile ilgili olarak yapıldı. Önceden geçerli olan fıkranın doğrultusunda mülakat komisyonunda yalnızca psikolog korunurken yeni düzenleme ile birlikte bir öğretim üyesinin de artık bu komisyonda bulunacağı açıkladı. Bunun dışında kalan komisyon üyelerinin seçimine İçişleri Bakanlığı’nın karar vereceği duyuruldu.

Siz değerli okurlarımız için Resmi Gazete’ de yayımlanan bildirinin tıpkısını paylaşmış bulunuyoruz.

MADDE 1 – 6/6/2015 tarihli ve 29378 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinin 8 inci maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinde yer alan “31 Aralık” ibaresi “1 Ocak” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 10 uncu maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Bakanlık” ibaresi “İçişleri Bakanı” olarak ve aynı fıkranın (d) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“d) Mülakat sınav komisyonu; İçişleri Bakanının, biri öğretim elemanı (sivil veya emniyet müdürü) ile biri psikolog veya rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü mezunu olmak üzere görevlendireceği beş personelden oluşur. İçişleri Bakanınca üyeler arasından biri başkan olarak görevlendirilir. İhtiyaca göre aynı usulle birden fazla mülakat sınav komisyonu kurulabilir.”

MADDE 3 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4 – Bu Yönetmelik hükümlerini İçişleri Bakanı yürütür.

Son Güncelleme: 16.02.2019 17:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.