Portakal'dan Brunson Davası Hakkında Tweet

Türkiye'nin en çok tanınan spikerlerinden birisi olan Fatih Portakal, Twitter üzerinden paylaştığı fikriyle mercek altında kaldı. Brunson davasına yönelik fikir beyan eden Portakal, dikkat çekti.

Portakal'dan Brunson Davası Hakkında Tweet

Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasında diplomatik krizlerin patlak vermesine yol açan ve karşılıklı kutuplaşmaların netiesinde ekonomiyi de sarsan Rahip Brunson davası halen gündemde. ABD yönetimi Brunson'un tahliye edilmemesi durumunda ekonomik yaptırımlara devam edeceğini ifade ederken, Türkiye ise yerel prosedürlerin izleneceği konusunda kararlı bir profil çiziyordu. Bu süreç ile beraber dolar günden güne tırmanırken, ekonomik gidişat kafaları karıştırdı. Son süreçte ise Fox TV spikeri Fatih Portakal'ın paylaştığı tweet gündeme bomba gibi düştü. Brunson davası ile ilgili olarak attığı tweet ile dikkat çeken Portakal, rahibin bir sonraki duruşmada serbest bırakılacağını düşündüğünü ifade etti.

ULUSAL BASIN KARIŞTI

Fatih Portakal'ın Twitter sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı tweette Türkiye'nin ABD'de yaşayan FETÖ elebaşının iade edilmemesine yönelik baskı kurulamamasına karşın, Brunson için Amerika'nın uyguladığı baskıyı karşılaştırdı. Bu kapsamda da Brunson'un önümüzdeki duruşmada serbest bırakılacağını ifade eden ünlü spiker, Türkiye'nin baskı kuramama durumuna dikkat çekti.

Twitter'da takipçi sayısı hayli fazla olan Fatih Portakal'ın bu paylaşımı sonrasında retweet ve beğeniler peşpeşe gelirken, ülke basını bir anda bu tweete odaklandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2018, 13:39

YORUM EKLE