Rabia Naz'ın Şüpheli Ölümü İle İlgili Abdulhamit Gül'den Yeni Açıklama

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün Rabia Naz Vatan'ın gizemli ölümü hakkında yaptığı son dakika açıklaması. Bakan Gül, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamasında Rabia Naz Vatan hakkında ve HSK' nın kararı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Rabia Naz'ın Şüpheli Ölümü İle İlgili Abdulhamit Gül'den Yeni Açıklama

Rabia Naz hakkında Adalet bakanı Abdulhamit Gül’ün açıklaması.

Sosyal medya üzerinden Adalet bakanı Abdulhamit Gül, bir son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Gül, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında Rabia Naz Vatan’ın ölümünden ve HSK’nin müfettiş incelemesi talimatından bahsetti.

Yaptığı paylaşımında HSK başkanı olarak Şaban Vatan’ın başvurusunun öncelikli olarak görüşülmesi talimatını verdiğini söyledi. Başvuruyu öne alan HSK, müfettiş incelemesi kararında bulundu. Amaçlarının tüm sorunların çözülmesi ve cevapların bulunması olduğunu belirtti.

Bakan Gül’ün sosyal medyada paylaştığı diğer açıklamaları;

“Süreci başından beri dikkatle takip ediyorum. Bir baba ve Adalet Bakanı olarak, Şaban Vatan'ın acısını anlıyor, adalet arayışını derin bir saygıyla karşılıyorum. Temennim, soruşturma sonucunda maşeri vicdanı tatmin edecek adil bir neticeye varılmasıdır.”

“Rabia Naz kızımızı rahmetle anıyor, acılı ailesine sabırlar diliyorum. Gerçek neyse onu bilmek, öğrenmek isteyen ailenin yanındayız.”

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2019, 12:08

YORUM EKLE