Ramazan ayında camiler açık olacak mı?

Koronavirüs salgını nedeniyle Diyanet İşler Başkanlığı tarafından camiler bir süreliğine kapatılmıştı. Peki camiler Ramazan’da açık olacak mı? Vatandaşlarımız Ramazan’da camilerin açık olup olmayacağını merak ediyor.

Ramazan ayında camiler açık olacak mı?

Tüm dünyanın koronavirüs ile savaştığı bu günlerde camilerin Ramazan’da açık olup olmayacağı merak konusu oldu. Daha önce koronavirüs tedbirleri kapsamında cemaatle namaz kılmaya ara veren Diyanet İşleri Başkanlığı, Ramazan ayında camilerin açık olup olmayacağı konusuna da açıklık getirdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, daha önce cemaatle namaz kılmaya ara verdiklerini, Ramazan’da camilerin açık olacağını ancak salgın sürerse teravih namazlarının kılınmayacağını söyledi.

Konuk olduğu özel bir televizyon programında açıklamalarda bulunan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ramazan ayında camilerin açık olup olmadığı hususunda açıklamalarda bulundu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ali Erbaş şunları ifade etti:

"Bizim dikkat ettiğimiz en büyük husus namazların cemaatle kılınmamasıdır. Bundan 15 gün önce camilerimizi cemaatle namaz kılmaya kapattık. Tüm vatandaşlarımız bireysel olarak gün içerisinde camileri ziyaret edebilir ama cemaatle namaz kılamaz. Kesinlikle cemaatle namaz söz konusu değildir. Koronavirüs salgını sürdüğü sürece Ramazan'da da teravih namazları kılınmayacak. Teravih namazı evde kılınacak. Çocuğumuzla teravih namazı kılabiliriz. Namazlarımızı kılabiliriz. Fertlerde karantina yoksa 2-3 kişi cemaatte yapabiliriz."

 

Basın dünyasında önemli gelişmeler ve daha birçok yeni haber Haberport mobil uygulamasıyla telefonunda! Hemen İndir!>>>Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Günün kritik olayları hakkında kaçırmak istemeyeceğin paylaşımlar bu hesapta! Haberport’uInstagram’da hemen takip et >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Gündemde neler olup bitiyorsa, ayrıntılarıyla Facebook grubumuzda! Hadi, sen de katıl aramıza! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Kaliteli ve doğru haberi asla kaçırma! Önemli gelişmeleri yakalamak için Haberport’u Twitter’da hemen Takip Et. >>> Haberport'u Twitter'dan Takip Et

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 12:15

YORUM EKLE

Popüler Haberler