Ramazan'da teravih namazı cemaatle kılınacak Mı? Ramazan'da camiler ibadete açık olacak mı? Diyanet'den cevap!

Ramazan’da teravih namazı cemaatle kılınacak mı? Ramazan’da camiler ibadete açık olacak mı? Diyanet’ten cevap geldi. İşte Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın açıklamaları.

Ramazan'da teravih namazı cemaatle kılınacak Mı? Ramazan'da camiler ibadete açık olacak mı? Diyanet'den cevap!

Korona virüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında camiler geçici süreliğine kapatılmıştı. Yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle vatandaşlar teravih namazının kılınıp kılınmayacağını merak ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan konuyla ilgili açıklama geldi.

Diyanet İşler Başkanı Ali Erbaş cemaatle kılınan namazlara ara verildiğini salgın sürdüğü müddetçe kararın geçerli olduğunu duyurdu. Ali Erbaş salgının durumunu göz önüne alındığında Ramazan ayında kılınan teravih namazlarının da kılınamayacağını duyurdu.

Ali Erbaş konuya ilişkin esas olanın cemaatle namaz kılınmayacağını ancak bunun camilerin kapatılması gibi anlaşılmaması gerektiğine vurgu yaptı. Erbaş bu nedenle vatandaşların bireysel olarak camilere giderek namaz kılmalarında herhangi bir sorun olmayacağını dile getirdi.

Ali Erbaş teravih namazlar hakkında da salgın sürdüğü süre zarfında yasağın uygulanması gerektiğini ve Ramazan ayında da salgının var olacağını düşündüklerine ve bu nedenle teravih namazlarının da kılınamayacağını belirtti. Ali Erbaş bu durumda vatandaşlara evlerini mescit haline getirerek namazlarını evlerinde kılmaları gerektiğini ifade etti. Erbaş bu durumun suiistimal edilmeden yalnızca ev ahalisi ile beraber yapılması eş, dost, akrabanın bu namazlara çağrılmaması gerektiğine de vurgu yaptı.

Güncel haberler ve daha fazlasını hemen öğrenmek için mobil uygulamamızı hemen indir! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Doğru haberin en hızlı kaynağı Haberport’un haberleri Instagram’da da seninle! Hadi bizi takip etmeye başla. >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Facebook grubumuza katıl, gündemdeki haberleri oku, tartışmaları ve güncel gelişmeleri kaçırma! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 16:56

YORUM EKLE

Popüler Haberler