Recep Tayyip Erdoğan "657 sayılı Devlet Memurları Kanunu değişmeli" dedi

Recep Tayyip Erdoğan, Atv ekranlarında gençlerle buluştu. Gerçekleştirdiği konuşmalarda "657 sayılı Devlet Memurları Kanunu değişmeli" beyanında bulunan Cumhurbaşkanı açıklamalar yaptı.

Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son günlerde oldukça yoğun bir programla çalışmalarına devam ediyor. 16 Nisan'da gerçekleştirilecek olan referandum sonrasında kararın evet olması durumunda ülkeni tekil yöneticisi haline gelebilecek olan Erdoğan gençlerle buluştu. Gençlere yönelik bir çok olumlu söylemi ile geleceklerini inşaa edebilmeleri için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Onlardan olumlu geri bildirimler almak adına hazırlanan Cumhurbaşkanı, konuşmasında memuriyetteki bürokratik sorunların çözülmesi adına değişikliğe açık olduklarını bu değişiklikleri ise ancak referandum sonrası anayasa değişirse yapacaklarını söyledi.

"657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNU DEĞİŞMELİ"

Bir başlık olarak müsteşarlık için 12 yıllık memuriyet şartının değiştirilmesi gerektiğini bu sürenin oldukça uzun olduğunu beyan etti. Gençlerin de siyasette ve kamu görevlerinde yer alarak geleceğimiz için emek vermeleri gerektiğini sıkça dile getiren Erdoğan, yabancı dil ve siyaset dili konularına değindi. 

KANUN DEĞİŞİKLİĞİ GÜNDEME GELECEK

657 sayılı DMK'da yapılacak olan değişiklikler ile gençlerin önünün açılması gerektiğini beyan eden Erdoğan, istihdam alanlarının genişletilmesi için de talimatlar verdiğini bildirdi. 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2017, 23:05

YORUM EKLE