Reina Saldırganına Mahkemede Tepki

Yılbaşı gecesi İstanbul’un en ünlü mekanlarından Reina’ya silahlı saldırı düzenleyerek 39 kişiyi öldüren Abdulkadir Masharipov’a Mahkeme Başkanı’ndan sert tepki geldi. Mahkeme Başkanı, Masharipov’un artık savunma yapmasını söyledi.

Reina Saldırganına Mahkemede Tepki

İstanbul Ortaköy’deki ünlü eğlence mekanı Reina’ya yılbaşı gecesi saldırı düzenleyen Abdulkadir Masharipov, 39 kişinin ölümüne sebep olmuştu. Terör saldırısında şuana kadar 44’ü tutuklu 58 sanık hakkında dava yürütülmekte. Davanın 9. duruşması görüldü ancak zanlı Masharipov halen bir savuma yapmadı. Önceki duruşmada da savunma yapmayan saldırgan, savunma için hazırlık yapamadığını ancak bir sonraki duruşmada savunma yapabileceğini söyledi. Mahkeme Başkanı’nın bu yanıta tepkisi sert oldu.

Önümüzdeki Duruşmada Savunmanı Yap Artık

Masharipov’un bir sonraki duruşmada savunma yapmasını sert bir dille söyleyen Mahkeme Başkanı, şüphelinin mahkeme süresini uzatmaya çalıştığını dile getirdi. 52 sanığın katıldığı duruşma Silivri Cezaevi karşısındaki binada yapıldı. 41 tutuklu sanığın hazır bulunduğu duruşmaya Masharipov’un eşi Zarina Nurullayeva’da SEGBİS aracılığıyla katıldı. Duruşmada 7 tercüman yer alırken, tutuksuz yargılanan 8 sanık da mahkeme salonunda görüldü.

Olayın baş faili Masharipov, daha önceki 8 duruşmanın hepsinde diğer sanıklardan ayrı yerde oturmaktaydı. Ancak bu duruşmada saldırgan diğer sanıklarla yan yana oturtuldu. Masharipov, bir sonraki duruşmada savunma yapacağını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 14:13

YORUM EKLE