Riskli Binalar Ücretsiz Tespit Edilecek Kentsel Dönüşüm Başlayacak! Bakanı Murat Kurum Açıkladı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kartal'da çöken bina ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kurum, riskli binaların ücretsiz olarak tespit edileceğini ve kentsel dönüşüm projelerinin başlayacağını işaret etti.

Riskli Binalar Ücretsiz Tespit Edilecek Kentsel Dönüşüm Başlayacak! Bakanı Murat Kurum Açıkladı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul Kartal’da çöken binayı olay yerinde inceledi ve değerlendirmede bulundu. Kurum, bölgede risk taşıyan binaların ücretsiz olarak tespit edileceğini duyurdu ve bölgede çalışmaların başlatıldığını kaydetti. Bakan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak riskli binaların tespitinin gerçekleştirileceğini ve kamuoyuna duyurulacağını konuştu.

Kentsel dönüşüm noktasında yapılması gerekenlerin ortaya çıkacağının altını çizen Kurum, böyle bir hadise sebebiyle ekranlara çıktığı için üzgün olduğunu belirtti. İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve İstanbul Valiliği’nin olayla ilgili harekete geçtiğini aktaran Bakan, 74 saatlik bir zaman diliminde olayların takip edildiğini belirtti.

Vatandaşlardan Yardım Talep Ediyoruz

Kurum, kentsel dönüşüm ve yıkılma tehlikesi olan binaların tespit edilmesi noktalarında bütün hizmetlerin sağlanacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları çerçevesinde kamuoyuna gerekli duyuruların yapılacağını anlatan Bakan, vatandaşların da riskli bina görmesi halinde bakanlığa bildirmelerini talep etti.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 13:45

YORUM EKLE