Romanya Sahil Güvenlik Türk Teknesine Ateş Açtı, 3 Balıkçı Yaralandı

Romanya açıklarında kalkan avlamaya giden Türk balıkçı teknesine romanya sahil güvenlik ekipleri tarafından ateş açıldı. Olayda can kaybı yaşanmazken, 3 balıkçı yaralandı.

Romanya Sahil Güvenlik Türk Teknesine Ateş Açtı, 3 Balıkçı Yaralandı

Romanya’ya avlanmaya giden Türk balıkçılarına ait tekneye Romanya sahil güvenlik ekipleri tarafından ateş açıldı. açılan ateş sonrasında 3 balıkçının yaralandığı, 5 balıkçının ise gözaltına alındığı bildirildi.

Romanya’nın Köstence açıklarında meydana gelen olay 8 balıkçı, Ordu’nun Perşembe ilçesinden hareket etmesiyle başladı. Romanya sularında izinsiz avlandıkları iddiası ile Romanya Sahil Güvenlik ekibi tarafından, Türk balıkçıların teknesi ateş açılarak müdahale edildi. Açılan ateş sonrası 3 balıkçının yaralanırken 5 balıkçının ise ekipler tarafından gözaltına alındığı belirtildi. 

“Balıkçı kayığı batırıldı”

Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Saim Tandoğan olayla ilgili yaptığı açıklamada “Arkadaşlarımız uluslararası suda kalkan avlarken, Romanya güvenlik ekipleri ile sıkıntıya düşmüşler, Romanya kayıkları batırıyor. Allah'a şükür can kaybı yok, yaralanma var, şu anda Köstence’de hastanedeler” diye konuştu.

Daha önce de buna benzer bir olay yaşanmış Romanya açıklarında kalkan avı yapan aynı balıkçılara açılan ateş sonrası teknede bulunan balıkçılar yaralanmış, teknede ise maddi hasar meydana gelmişti.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 14:44

YORUM EKLE

Popüler Haberler