S-400'de 2. sevkiyat için Rus nakliye uçağı, Ankara'daki Mürted Hava Meydanında

Türkiye’nin Nisan ayında Rusya ile imzaladığı S-400 Uzun Menzilli Bölge ve Hava Savunma Sistemi anlaşmasında ikinci sevkiyat 26 Ağustos 2019 Salı günü itibariyle gerçekleşmeye başladı. Rus uçakları Ankara Murted Hava Meydanı’na sevikayata başladı.

S-400'de 2. sevkiyat için Rus nakliye uçağı, Ankara'daki Mürted Hava Meydanında

S-400 sevkiyatının ikinci aşaması bugün itibariyle başladı.

Türkiye’nin dünya gündeminde geniş yer tutan Rusya ile S-400 Uzun Menzilli Bölge ve Hava Savunma Sistemi anlaşması kapsamındaki ilk sevkiyat Temmuz ayı içerisinde gerçekleşmişti. İkinci sevkiyat ise bugün itibariyle Mürted Hava Meydanı’na gerçekleşiyor. 

Milli Savunma Bakanlığı’nın konuya ilişkin paylaştığı yazı:

''Türkiye'nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanmasına yönelik S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin tedarik sözleşmesi 11 Nisan 2017’de imzalanmış, sözleşme kapsamında S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin birinci batarya malzemelerinin intikali 12-25 Temmuz 2019 tarihleri arasında tamamlanmıştı.

Bu kapsamda S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin ikinci batarya malzemelerinin Mürted Hava Meydanı/Ankara’ya intikaline bugün itibariyle başlandı. İntikal faaliyeti takriben bir ay sürecektir.''

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2019, 01:25

YORUM EKLE

Popüler Haberler