S-400'ler ne zaman gelecek? Hava savunma sisteminin teslim tarihini Erdoğan açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan S-400 hava savunma sisteminin teslim tarihini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan bir gazetecinin S-400'ler ne zaman gelecek sorusuna ''Bizden bu noktada şu tarih diye zorlamasanız isabet olur. Kendileriyle mutabık kaldığımız tarihler var.'' diye konuştu.

S-400'ler ne zaman gelecek? Hava savunma sisteminin teslim tarihini Erdoğan açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek’e gerçekleştireceği ziyaret öncesinde Atatürk Havalimanı’nda basın mensuplarıyla bir araya geldi. S-400 teslimatı hakkında sorulan bir soruyu yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, S-400’lerin yolculuk hazırlığının devam ettiğini söyleyerek ‘’Bizden bu noktada şu tarih diye zorlamasanız isabet olur. Kendileriyle mutabık kaldığımız tarihler var.’’ diye ekledi.

Erdoğan, S-400’lerin nereye konuşlandırılacağı ile ilgili sorumluluğunun Milli Savunma Bakanlığı’na ait olduğunu konuşarak ‘’Gelen bütün S-400’ler buralarda konuşlandırılacaktır. Hayırlı olsun diyorum.’’ diye belirtti.

Yolculuk Hazırlığı Devam Ediyor

S-400’lerin yolculuk hazırlığının devam ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya ile S-400’lerin getirileceği tarihle ilgili anlaşmaya varıldığını söyledi. Konuşlandırma konularında sorumluluğun Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’na ait olduğunu anlatan Erdoğan, ‘’Ülkemiz için, dünyamız için hayırlı olsun diyoruz.’’ diye tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 21:40

YORUM EKLE