Sağlık Bakanlığı 6 Bin 409 İşçi Alımı Kura Çekimi Ne Zaman Yapılacak?

Sağlık Bakanlığı'nın gerçekleştireceği yeni 6409 personel alımıyla ilgili kuraların ne zaman gerçekleşeceği büyük bir merak konusu. Peki kuralar hangi tarihte yapılacak? başvurular için aranan şartlar ve personel alım ilanı detayları haberimizde...

Sağlık Bakanlığı 6 Bin 409 İşçi Alımı Kura Çekimi Ne Zaman Yapılacak?

Sağlık Bakanlığı kura ile 6 bin 409 kadar personel alımı yapacak. Fakat bu alımların ne zaman yapılacağı bilinmiyor. Kuralara başvurmak için, KPSS şartı aramadan en az lise ve dengi bir kurumdan mezun olmak yeterlidir.

Sağlık Bakanlığı’nın bir çok il ve ilçede yapacağı KPSS şartsız en az lise mezunu olma şartlı, güvenlik görevlisi alımı için başvuruda bulunan adaylar kura sonuçları için bekleyişe geçmiş durumda.

İŞKUR üzerinden yapılan başvurular sonrasında, kuraya katılmaya hak kazanan ve şartları taşıyan adaylar 15 Ocak’ta kura heyecanını yaşayacak.

Kura 15 Ocak’ta ve Ankara’da 09:00- 18:00 saatleri arasında yapılacak. Kura sonuçları Sağlık Bakanlığı’nın Yönetim Hizmetleri web sayfasında yayınlanacak.

Peki Başvuru Şartları Neler?

Orta öğretim veya dengi herhangi bir eğitim kuruluşundan veya ön lisans bölümlerinin birinden veya herhangi bir lisans bölümünden mezun olmak yeterlidir.

5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un 14’üncü Maddede Belirtilen Özel Güvenlik Temel Eğitimini Başarıyla Tamamlamış Olmak. Özel Güvenlik Kimlik Kartına Sahip Olmak. (Yüksek öğretim Kurumlarının Güvenlikle İlgili Fakülte Ve Meslek Yüksek Okullarından Mezun Olanlardan Güvenlik Temel Eğitimi Şartı Aranmaz.) 2. Engelli Veya Eski Hükümlü Olmamak.

Alımlar Hangi İllerde Yapılacak?

Karabük, Karaman , Kars, Kastamonu, Kayseri,  Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir , Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla,  Nevşehir, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Adana, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bayburt, Bingöl , Bolu, Bursa, Çankırı, Çorum, Denizli Diyarbakır, Düzce, Edine, Elazığ, Erzincan, Erzurum,  Gaziantep, Giresun, Hatay, Iğdır, İstanbul , Kahramanmaraş, ve Trabzon Sosyalleştirme Bölgelerine personel alımı yapılacak.

Sağlık Bakanlığı’na 6 bin 409 güvenlik görevlisi alımı için başvuru işlemleri 31 Aralık’ta başlamış ve 4 Ocak günü mesai bitiminde sona ermişti. Sağlık Bakanlığı kadrolu personel alımı için başvurular İŞKUR müdürlükleri ve web sitesi üzerinden yapılmıştı.

Başvuru Yapacak Adaylar İçin Aranan Genel Kriterler;

2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlara uymak.

-18 yaşını doldurmuş olmak,

-35 yaşını birmiş olmamak,

-Askerlik ile ilişkisinin olmaması, askerlik görevini yapmış olmak veya tecilli veya bu görevden muaf olmak,

-Başvuru yapılan ilgili meslek için gerekli bir okuldan mezun olmak, başvuru tarihine kadar eğitimini tamamlamış olmak,

-İstenilen diğer sertifika ve belgelere sahip olmak,

-Herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan, yardım almamış olmak,

-İşe alımlarında öncelik olduğu belirtilen adayların, yönetmeliğin 5. Maddesinin birinci fıkrasındaki öncelikli durumlarını belirten bir belgeye sahip olmak,

-KPSS dahilindeki taleplerde;

a) Ön lisans mezunları için; Ölçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2018 senesinde gerçekleştirilen KPSS’ye girmiş olmak ve P93 puan bakımından en az 60 puan almış olmak,

b) Lisans mezunları için geçerli; ÖSYM bünyesinde 2018 yılında düzenlenen KPSS’ye girmiş olmak ve P3 puan türünden minimum 60 puan alabilmiş olmak.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 13:33

YORUM EKLE

Popüler Haberler