Sağlık Bakanlığı KPSS–2018/4 ve KPSS–2018/5 Sözleşmeli Personel Göreve Başlama Duyurusu Yayımlandı

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2018/4 ve Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2018/5 atamaları ile Sözleşmeli personel olarak göreve başlama işlemleriyle ilgili bilgilerin yer aldığı duyuru Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlandı.

Sağlık Bakanlığı KPSS–2018/4 ve KPSS–2018/5 Sözleşmeli Personel Göreve Başlama Duyurusu Yayımlandı

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2018/4 ile Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2018/5 sınavlarından başarılı olarak atanmaya hak kazanan adayların sözleşmeli olarak göreve başlamaları ile ilgili güvenlik soruşturmaları ve arşiv kaydı araştırmaları yapıldıktan sonra yapılacağı Sağlık bakanlığı tarafından bildirilmişti.

Güvenlik soruşturmaları ve arşiv soruşturması tamamlanan hak sahibi adayların listeleri il sağlık müdürlüklerine gönderildiği Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan duyuru ile bildirildi.

Sözleşmeli sağlık personeli olarak göreve başlama taleplerini içeren evraklar için ise komisyonların kurulduğunu ve evrakların kurulan alakalı birimler tarafından teslim alınacağı yapılan duyruda ayrıca yer aldı.

Sözleşmeli Sağlık Personelleri Göreve Başlama İşlemleri İçin Başvurular Ne Zaman Nasıl Yapılacak?

Göreve başlamak için başvuruların 08 Kasım 2018 - 27 Kasım 2018 tarihlerinde başvuru için talep edilen belgelerle birlikte kurulmuş olan alakalı komisyonlara yapılması gerekmektedir.

Atama şartlarını karşılayan ve atama hakkı kazanan adayların 657 sayılı kanun, 4924 sayılı kanun, 4857 sayılı kanun veya diğer mevzuatlara göre çalışanların yeni görevlerine başlamadan önce eski görevleri ile ilişkilerinin kalmamış olması gerekmekte.

Sözleşmeli olarak Sağlık Bakanlığın'da göreve başlamak için adayların son tarih olan 27 Kasım 2018'de istenen evrakları ilgili komisyona teslim etmiş olması zorunludur.

Adayların yapacakları başvuruları şahsen yapmasının zorunlu olduğu ve kargo, posta veya kurye ile yapılan başvuruların dikkate alınmayacağı ve geçerli sayılmayacağı yapılan duyruda bildirilmiş durumda.

Başvuran adayların istenen şartları taşımaları ve istenen evrakları eksiksiz olarak teslim etmeleri halinde en geç 31 Aralık 2018 tarihinde göreve başlayacakları bildirildi.

Güvenlik ve arşiv araştırmaları tamamlanamayan adayların başvuruları ve göreve başlama tarihlerine ilişkin işlemler tamamlandıktan hemen sonra //www.yhgm.saglik.gov.tr/ intenet sitesi üzerinden bildirileceği açıklandı.

İLANA AİT DETAYLI BİLGİLERE ERİŞMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Haberport

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 23:20

YORUM EKLE