Sağlık Bakanlığından Kamu Personeli Alımı için Yeni İlan Yayımlandı! Personel İstihdam Alanları ve Başvuru Şartları!

Sağlık Bakanlığı, farklı bölümlerde görev alacak danışman alımı yapılacağını duyurdu. Personel alımları hangi branş ve kadrolara yapılacak? Sağlık Bakanlığı personel alımına ait bilgi ve detaylar içeriğimizin devamında yer almaktadır.

Sağlık Bakanlığından Kamu Personeli Alımı için Yeni İlan Yayımlandı!  Personel İstihdam Alanları ve Başvuru Şartları!

T.C. Sağlık Bakanlığı web sayfası üzerinden personel alımı yapılacağına ilişkin duyuru yayınladı. Bakanlık, Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesi bünyesinde danışman alımı yapılacağını duyurdu. Alım yapılması planlanan kadrolar ve başvuru detayları bakanlık resmi sayfasında yer alıyor. İşte detaylar;

Personel İstihdam Alanları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek kişiler,

Türkiye Sağlığın Geliştirilmesi Metodoloji Danışmanı (1 kişi),

Editörlük ve Sağlık Bilgisi Davranışları (1 kişi),

Riskli Sağlık Davranışları Bölüm Danışmanı (1 kişi),

Ruh Sağlığı Bölüm Danışmanı (1 kişi),

Sağlık Hizmetleri Kullanımı ve Tarama Testleri Bölüm Danışmanı (1 kişi) olmak üzere 5 kişi istihdam edilecek. Bakanlık, başvuruların 18 Ocak 2019 tarihinde başlayıp 4 Şubat 2019 tarihinde sona ereceğini duyurdu. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar 4 Şubat günü saat 15.30’a kadar başvuru yapabilmektedir.

Memur Olma Şartları Nelerdir?

Başvuruda bulunacak kişilerin T.C. vatandaşı olması gerekmektedir. Adaylar kadro için belirlenen niteliklere sahip olmalı ve yüz kızartıcı suçlardan hüküm giymemiş olmalıdır. Kişinin işini icra etmesine engel taşıyacak mahiyette bir hastalığa yakalanmamış olması da aranan şartlar arasındadır.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2019, 15:43

YORUM EKLE

Popüler Haberler