Samsun’da Terör Operasyonunda 4 Irak Vatandaşı Gözaltına Alındı

Silahlı terör örgütü DEAŞ’a yönelik gerçekleşen operasyonlar sonucunda Irak vatandaşı olduğu tespit edilen 4 şahıs gözaltına alındı.

Samsun’da Terör Operasyonunda 4 Irak Vatandaşı Gözaltına Alındı
Ülkemizin dört bir yanında gerçekleştirilmekte olan terör operasyonlarında neticeler alınmaya devam ediyor. Ülkemizin terörist saldırıları tehlikesiyle karşı karşıya kalmaması ve vatandaşlarımızın can emniyetine herhangi bir durumun zarar vermemesi adına gerçekleştirilmekte olan bu operasyonlar sonucunda, ülkemiz geleceği çok daha parlak görünüyor. Bu süreçte Terörle Mücadele Müdürlüğü ekiplerimiz canla başla mücadelesini sürdürmeye devam etmekte.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından terör örgütü DEAŞ’a yönelik sürdürülen operasyon sonucunda yabancı uyruklu 4 kişinin gözaltına alındığı aktarıldı. Samsun Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube ekipleri tarafından 3 ilçede gerçekleşen geniş çaplı operasyon sürecinin başlatılmasının ardından 4 ayrı adrese eş zamanlı baskınların gerçekleştirildiği aktarıldı. Daha önce ülkemizde gerçekleşen terör saldırılarında parmağı olduğu tespit edilen ve bununla birlikte örgütle bağlantısı olan Irak vatandaşlarının evlerinde de arama yapıldı. Güvenlik güçlerimiz tarafından yapılan aramaların ardından şahısların dijital eşyalarına el koyulduğu aktarıldı.

Ülkemizin Terör Saldırılarına Daha Fazla Tahammülü Kalmadı

Ülkemiz sınırlarından giriş ve çıkış yapan bütün şahıslar artık detaylı bir şekilde inceleniyor. Ülkemizin terör saldırılarıyla karşı karşıya gelmemesi için sarf edilen bu mücadeleler de önemli sonuçlar alınmakta. Terör örgütlerinin saldırılarının tamamen engellenebilmesi ve vatandaşlarımızın herhangi bir tehdit altında kalmaması için ülkemiz yetkilileri önemli hazırlıklar yapmaya devam ediyor. Güvenlik önlemlerini hat safhaya çıkartan güvenlik güçlerimiz, yol arama çalışmalarında da büyük neticeler almakta.

Kurt Kapanı Operasyonunda Pek Çok Şahıs Gözaltına Alınmıştı

Polis ekiplerimiz tarafından İstanbul’da başlatılan Kurt Kapanı operasyonunda, il sınırları içerisine giriş yapan pek çok şahıs gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan bu şahısların ruhsatsız silah taşıdıkları öğrenildi ve gerekli işlemler gerçekleşti. Bu süreçte neticeler alınmaya da son hızıyla devam edilirken, teröre karşı kararlı mücadele de devam etmekte.

Havaalanı Giriş ve Çıkışlarında Kontrol Noktaları Kuruldu

Ülkemize yasa dışı yollarla barınmak isteyen şahısların da yakayı ele verebilmesi için havaalanlarının giriş-çıkış noktalarına kontrol noktaları koyuldu. Böylelikle artık ne amaçla gelirse gelsin yasa ihlalleriyle ülkemizde bulunmakta olan şahıslar tespit edilerek gerekli müdahaleler gerçekleşiyor. 
Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2017, 15:40

YORUM EKLE

Popüler Haberler