Şehide Son Veda! Şehit Ferdican Altunkaş Elazığ'da Sonsuzluğa Uğurlandı

Dün Tunceli'nin Pülümür ilçesi ile Bingöl'ün Yedisu ilçesi arasında bulunan Kırdım bölgesinde, PKK'lı teröristler ile girdiği çatışmada şehit düşen Astsubay Çavuş Ferdican Altunkaş Elazığ'da Düzenlenen törenin ardından memleketi Kırıkkale'ye uğurlandı.

Şehide Son Veda! Şehit Ferdican Altunkaş Elazığ'da Sonsuzluğa Uğurlandı

Dün Tunceli'nin Pülümür ilçesinde terör örgütü PKK ile güvenlik güçleri arasında bir operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda güvenlik güçleri ile PKK teröristleri arasında çıkan çatışmada Astsubay Çavuş Ferdican Altunkaş (30) şehit düştü.

Şehit Altunkaş için bugün Elazığ'da bir tören düzenlendi. Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, cenaze nakil aracıyla törenin düzenlendiği Elazığ Havalimanı'na getirildi. Şehidin cenazesi, meslektaşlarının omuzlarında katafalka konularak saygı duruşunda bulunuldu. Şehidin öz geçmişi okunduktan sonra İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya'nın okuduğu duanın ardından şehit askerin cenazesi, uçakla memleketi Kırıkkale'ye uğurlandı.

Törene şehidin eşi Özlem Altunkaş, çocukları Hüseyin (7) ve Yaşar Altunkaş (5), Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Bingöl Valisi Kadir Ekinci, CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, İl Jandarma Komutanı Albay Necip Çarıkcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül da katıldı. 

Törende şehit Asb. Çvş Ferdican Altunkaş'ın eşi Özlem Altunkaş güçlükle ayakta durduğu görüldü. Şehidin çocukları Yaşar Siraç ve Hüseyin Altunkaş'da babalarının ardından gözyaşlarına hakim olamadı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 11:58

YORUM EKLE

Popüler Haberler