Şehir Hastanelerinde Ücret Ödenecek Mi? Şehir Hastaneleri Muayene Ücretleri Ne Kadar Olacak? Sağlık Bakanı Açıkladı!

Yeni geçilen sistemde hastanelerin ve polikliniklerin yapılacak olan Şehir Hastanelerine taşınması durumu vatandaşı merakta bıraktı.Şehir Hastaneleri Ücretli mi olacak? Muayene ücretleri ne olacak ? Bakan Fahrettin Koca yaptığı açıklamada şuan ki hastanelerde ki sistem ne ise yeni kurulacak Şehir Hastanelerinde de aynısının uygulanacağını söylerken hastanelerin lüks olması ücretli olacağını düşündürmesin şeklinde ifadeler kullandı.

Şehir Hastanelerinde Ücret Ödenecek Mi? Şehir Hastaneleri Muayene Ücretleri Ne Kadar Olacak? Sağlık Bakanı Açıkladı!

Merak edilen konuların başında gelen Şehir Hastaneleri ücretli mi olacak sorusuna Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan yanıt geldi.

Bilindiği üzere Şehir Hastanelerinin kurulmaya başlamasıyla birlikte diğer poliklinik ve hastanelerin buralara taşınacağı bilgisi verilmişti.Ankara Şehir Hastanesinin hizmete girmesinden sonra insanların kafasında bazı sorular oluşmaya başladı.Ankara Şehir Hastanesi ya da diğer hastaneler ücretli mi olacak? Vatandaş muayene ücreti ne kadar ödeyecek? İşte bu sorulara bakan Fahrettin Koca tarafından yanıt verildi.

Bakan Koca yaptığı açıklamada" Hastaların bunu kafaya takmasına gerek yok. Çünkü herhangi bir devlet hastanesinde ne ödüyorsanız burada da onu ödeyeceksiniz. " ifadelerine yer verdi. Ayrıca Bakan Koca " Hastanemiz çok lüks olduğu için hastalar önce ayrıca para ödeyecek miyim diye endişe ediyor. " ifadelerini kullanarak hastanelerin şuan ki sisteminden farklı olmayacağını vurgularken yeni yapılan hastanelerinde lüks olacağının bilgisini verdi.Hastaların endişelenmesini gerektirecek bir durum olmadığını, ücretlendirme politikası bakımından diğer hastanelerle arasında bir fark olmadığını söylemesi üzerine vatandaşları rahatlattı.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 18:53

YORUM EKLE
YORUMLAR
m.delikaya
m.delikaya - 3 ay Önce

ben ilk defa muayene oldum emekliyim, sonrasında e-devletten baktığımda 32 tl muayene ücreti +12 tl de fark ücreti kesilmiş, yani toplam da 44 tl muayene ücreti kesilmiş. kısacası 50 tl muayene ücreti var buralarda aynı özel hastane gibi işliyor.

Popüler Haberler