Seyahat izni HES kodu nasıl alınır?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısından sonra yapmış olduğu açıklamalarda ''Seyahat izni HES kodu nasıl alınır?'' sorusunun yanıtını duyurdu. Vatandaşlar Hayat Eve Sığar uygulamasından alabilecekleri HES kodu ile seyahat edebilecekler.

Seyahat izni HES kodu nasıl alınır?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısını müteakip kameraların karşısına geçerek Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden alınabilen HES kodu ile seyahat edilebileceğini duyurdu. Yapılan açıklamaların akabinde binlerce kişi HES kodu alma işlemi ile ilgili detayları araştırmaya koyuldu.

Uçak ve tren seyahatleri için kullanılabilen HES kodu sayesinde kişinin sağlık durumu firma tarafından sorgulanacak ve böylelikle sağlık riski bulunan vatandaşın seyahat etmesine izin verilmeyecek.

 

HES kodu nasıl alınır?

HES kodunu alabilmek için;

İlk olarak Hayat Eve Sığar uygulamasına girin.

‘’HES Kodu İşlemleri’’ sekmesine dokunun.

‘’Kod Oluştur’’ butonuna tıklayıp kullanım süresini seçip kodu oluşturmaya başlayın.

SMS ile HES kodu nasıl alınır?

SMS ile HES kodu alabilmek için;

HES yazıp T.C. kimlik numaranızı, T.C. kimlik seri numaranızın son 4 hanesini ve paylaşım süresini aralarında birer boşluk bırakarak 2023’e kısa mesaj olarak gönderin.

 

Eğitim manşetleri, spor gündemi ve siyaset dünyası hakkında tüm haberler Haberport mobil uygulamasında! Gündemdeki tüm haberler için uygulamamızı ŞİMDİ İNDİR!>>>Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Haberport’u Google News uygulamasında takip et, gündemde olup bitenleri kaçırma! >>> Haberport Google Haberlere Abone ol!

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2020, 20:44

YORUM EKLE

Popüler Haberler