Siirt Eruh'ta çıkan çatışmada yaralanan 3 askerimizden 1'i şehit oldu!

Siirt’in Eruh İlçesinde PKK’lı teröristler ile askerlerimiz arasında çatışma çıktı. Siirt Eruh’ta Çıkan Çatışmada 1 Askerimiz Şehit Oldu. Yaralanan 1 askerimize ise tıbbi müdahale sürüyor…

Siirt Eruh'ta çıkan çatışmada yaralanan 3 askerimizden 1'i şehit oldu!

Siirt Eruh’ta Çıkan Çatışmada 1 Askerimiz Şehit Oldu

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre bugün akşam saatlerinde Siirt’in Eruh ilçesinde hain PKK’lı teröristler ile askerlerimiz arasında çatışma çıktı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Eruh ilçesindeki Akmeşe köyünde bölücü PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek için hava destekli Kurt Kapanı 31 operasyonunu uyguladı.

Operasyon bünyesinde ortaya çıkan çatışmada 2 askerimiz yaralandı. Yaralanan 2 askerimiz bölgeye gelen helikopter ile hastaneye kaldırıldı.

Acil olarak hastaneye getirilen askerlerimizden bir tanesi doktorlar tarafından yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yaralı olan diğer askerimizin ise tedavisi hala devam ediyor.

Diğer yandan bölge çapında teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için ATAK helikopterleri de operasyona destek vermeye başladılar.

Şehidimizin ismi halen açıklanmadı. Şehidimize Allah’tan rahmet, tüm Memleketimize ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 00:01

YORUM EKLE