Siyanürlü İntihar Korkuttu, Temas Edenler Karantinaya Alındı

Psikolojik sorunları olduğu ifade edilen bir kadın siyanür kullanarak intihar ettiği şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Kadına temas eden polisler ve erkek arkadaşı karantinaya alındı.

Siyanürlü İntihar Korkuttu, Temas Edenler Karantinaya Alındı

Dün akşam saat 6 sularında Ümraniye Nevzat Demir Spor Tesislterinin arka tarafında kalan ormanlık alanda sevgilisi ile buluşmaya giden Ayşe Ö.'nün aracının lastiği patladı. Bunun üzerine erkek arkadaşından yardım isteyen kadın, daha sonra çantasından çıkardığı siyanürü kullanarak intihar girişiminde bulundu ve durumu erkek arkadaşına söyledi. Olayın paniğini yaşayan erkek arkadaş Ümit Y. durumu hemen polise ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olayın siyanür ile intihar vakası olması nedeniyle olaya müdahale eden 3 emniyet görevlisi polis ve erkek arkadaş Ümit Y. hastaneye kaldırılarak karantina altına alındı. Polislerin ve Ümit Y.'nin tedbir amaçlı olarak müşaade altına alındıkları, durumlarının iyi olduğu bilgisi paylaşılırken, intihar girişiminde bulunan Ayşe Ö.'nün ise hayati tehlikesinin bulunduğu ifade edildi.

SİYANÜR NEDİR?

Siyanür, bir karbon ile üç azot bileşenleri ile meydana gelen bileşik bir kimyasal maddedir. Yüksek dozajı vücut için çok tehlikeli olan siyanür vücudumuzda ve çeşitli gıdalarda eser miktarda her zaman vardır. Siyanüre maruz kalma durumu özellikle sigara dumanından ve yangın dumanından meydana gelir. Kandaki methemoglobine geri dönüşü olmaksızın bağlanan siyanür, kandaki oksijenin taşınmasını durdurur. Kan dokulara oksijen perfüzyonu yapamaz hale gelir ve hipoksiye bağlı hipoksik şok oluşur ve ölüm meydana gelir.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2018, 18:33

YORUM EKLE