Sözleşmeli Er-Erbaş Yaş Sınırı, Şartı ve Hesaplama Detayları

Sözleşmeli er ve erbaş alımlarında adaylarda yaş şartı aranmaktadır. Yaş şartı askerliğini yapmış ve yapmamış adaylar için değişiklik gösterir.

Sözleşmeli Er-Erbaş Yaş Sınırı, Şartı ve Hesaplama Detayları

Milli Savunma Bakanlığı, her yıl binlerce sözleşmeli er ve erbaş pozisyonlarında adaylar istihdam etmektedir. Er ve erbaş başvurularında sağlık ve yaş şartı aranmaktadır. Sözleşmeli alımlar için başvurular başladı ve 25 yaşını doldurmamış kişiler başvuru yapabilmektedir.

Sözleşmeli Er-Erbaş Başvuruları Yaş Şartı

Askerlik vazifesini er veya erbaş olarak yerine getiren bireylerin müracaat yaptığı yılın Ocak ayı itibariyle 25 yaşını doldurmamış olması gerekir. Bu yıl yapılacak alımlara 1 Ocak 1994 tarihinden sonra doğanlar başvurabilmektedir.

Askerlik görevine başlamamış kişilerin ise 1 Ocak 2019 tarihinde başvuracak bireylerin 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olması gerekmekte. Tarih olarak bakıldığında; 1 Ocak 1994 ile 31 Aralık 1999 tarihleri arasında doğanlar başvuruda bulunabiliyor.

Er-Erbaş Alımlarıyla İlgili Detaylar

Başvurular için gerekli koşulları sağlayan adayların sözlü ve fiziki mülakatlarda başarılı olması gerekmektedir. Fiziki mülakat sürecini tamamlayan bireylerin büyük çoğunluğu sözlü mülakatlarda elenmektedir. Bu esnada kişinin bilgi ve psikolojik olarak hazır olması atama için kritik bir önem taşımaktadır.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 08:17

YORUM EKLE
YORUMLAR
EROL GÜLER
EROL GÜLER - 1 hafta Önce

İstanbul yattımı

Popüler Haberler