Sözleşmeli Er Olmak İçin Gereken Şartlar Nelerdir? 2019 Sözleşmeli Er Başvuru Ve Detayları

Binlerce kişiyi ilgilendiren sözleşmeli er olmak için gereken şartlar nelerdir sorusunun yanıtını aramaktaydı. Milli Savunma Bakanlığı 2019 sözleşmeli er başvuru ve detayları hakkında duyuru yayınladı. En az lise mezunu adaylar başvurabilecek.

Sözleşmeli Er Olmak İçin Gereken Şartlar Nelerdir? 2019 Sözleşmeli Er Başvuru Ve Detayları

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na 13000 sözleşmeli er alımı yapacak. Askeri bir kariyer hayali kuran binlerce kişi sözleşmeli er olarak kariyerine başlayabilecektir. 4 bin TL veya daha yüksek maaşlarla meslek hayatına başlamak isteyen kişilerde birtakım şartlar aranmaktadır.

Sözleşmeli Er Olma Şartları Nelerdir?

Başvuracak adayların en az lise veya yurtdışında dengi öğrenim kurumundan mezunlar,

01 Ocak 1994-31 Aralık 1999 tarihleri arasında doğan T.C. vatandaşı erkekler başvuru yapabiliyor.

Yaş noktasında ise askerlik hizmetini er olarak tamamlayanların1 Ocak 1994 tarihinden sonra, askerlik hizmetine başlamayanların ise 1 Ocak 1994 ile 31 Aralık 1999 tarihleri arasında doğmuş olması gerekir.

Askeri okullardan eğitim hakkından ve kamu haklarından mahrum bırakılanlar, rüşvet, hırsızlık, ihaleye fesat karıştırmak veya terör örgütleriyle ilişiği olanlar başvuruda bulunamazlar. Obezite hastası adaylar personel başvurusunda bulunamazlar ve adayların boy kilo şartını sağlaması gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2019, 14:16

YORUM EKLE

Popüler Haberler