Taşeron ve İlave Tediye İçin İBB Adayı Binali Yıldırım Son Dakika Açıklamaları!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, katılım gösterdiği iftar programında taşeron işçileri kapsayan bazı söylemlerde bulundu. Yıldırım Taşeron ve İlave Tediye ile İlgili Açıklama Yaptı. İşte o açıklamaların detayları…

Taşeron ve İlave Tediye İçin İBB Adayı Binali Yıldırım Son Dakika Açıklamaları!

Yıldırım Taşeron ve İlave Tediye ile İlgili Açıklama Yaptı

BEM-BİR-SEN sendikası tarafından organize edilen iftar yemeğine davet edilen Binali Yıldırım, iftar yemeği sonrasında bazı açıklamalarda bulundu. Yıldırım açıklamalarında taşeron işçileri ilgilendiren ifadelere yer verdi.

Binali Yıldırım, kadro alamamış olan taşeron işçilerinin problemlerinin farkında olduklarını ve İstanbul içinde 84.000’den fazla kadrosuz taşeron işçinin çalıştığını söyledi. Kendi görev yaptığı süre içinde Olağanüstü Hal bünyesinde yayımlanan KHK ile birlikte bir bölüm taşeronlara kadro verdiklerini, ancak bazı işçilerin bu KHK’dan yararlanamadıklarını ifade etti.

Yıldırım, hem kadro hem de ilave tediye ödemelerinden yararlanabilmek için, Belediye Başkanı olması durumunda elinden geleni yapacağını ve bu sorunu çözeceğini belirtti.

Daha Önce de Bir Açıklamada Bulunmuştu

Binali Yıldırım daha önce de bu konu hakkında bir açıklama yapmıştı ve o zaman yapmış olduğu açıklamasında da, kendi görev yaptığı süre boyunca taşeronlar için yapmış olduğu icraatlarından bahsetti. Alınan karar ile birlikte işçilere ek olarak 635 TL ödeme yapılmasını sağladıklarını ancak bunun bazılarını uygulanıp bazılarına uygulanmadığını ifade etti. Yöneticilere ve belediye başkanlarına çağrıda bulunan Yıldırım, bu dengesizliklerin bir an önce düzeltilmesi gerektiğini belirtmişti.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2019, 22:18

YORUM EKLE
YORUMLAR
belediye
belediye - 3 hafta Önce

bu isin olmasi icin belediye baskani olmasimi lazim .tasron zaten senin baskanligin sirasinda verildi

Ak Parti
Ak Parti - 2 hafta Önce

Kamu kurumlarinda calisanlar yuzde 70 e takilan uvey evlatlari hatirlayin secimden once verin mujdeyi

selooo
selooo - 2 hafta Önce

hani nerde 635 pendikde tik yok

Yakup
Yakup - 2 hafta Önce

Allah razı olsun katrodan önce 10 TL yemek parası katrodan sonra 5tl düşürdünüz asgari ücret 400 TL zam yapınız biz yüzde 4 gidiyoruz hemde 2020 Ağustos ayına kadar hak ve adalet buysa vicdaniniz rahatsız helal olsun tomades ekmek 5tlye alamıyoruz bayram ikramiyesi 75tl hemde bürüt net 53 TL kalıyor

Popüler Haberler