TBMM'de 10 Bin EKPSS Ataması İçin Görüşmeler Yapıldı!

TBMM'de 10 bin EKPSS ataması için bütün siyasi partilerin milletvekilleri ile görüşmeler yapıldı.Engelliler Platformu, kamuda engelli atamalarının iyileştirilmesini talep etti.

TBMM'de 10 Bin EKPSS Ataması İçin Görüşmeler Yapıldı!

Engelliler Platformu, Engelliler Haftası kapsamında TBMM’de iktidar ve muhalefet partileri milletvekilleri ile bir araya geldi. Yapılan görüşme hakkında açıklamalarda bulunan Engelliler Platformu Ankara İl Temsilciliği, 14 kişilik atanamayan engelliler grubu olarak TBMM’de görüşmelerin devam ettiğini söyledi. Partiler arasında ayrım yapmaksızın AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti milletvekilleri ile kamu kadrolarında engelli kotasının artırımı konusunda görüşmeler yapıldığını işaret etti.

10 bin Atama Konusunda Girişimlerde Bulunuldu

Yapılan görüşmeler sonrasında konuşan AK Parti Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, kamuda engelli kotasının artırılabilmesi için çalışmaların sürdüğünü belirterek 10 bin engelli ataması yapılabilmesi için birtakım girişimlerin gerçekleştiğini kaydetti.

Sözler Tutulmazsa Açlık Grevi Başlatacağız

23 Haziran 2019 İstanbul seçimleri sonrasında 10 bin engelli atama sözü ve kamuda engelli kotasının artırımına ilişkin atılacak adımların yakından takip edileceği ve aksi takdirde açlık grevine başlanacağı yönünde mesajlar verildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 19:15

YORUM EKLE
YORUMLAR
Melek erdoğan
Melek erdoğan - 6 gün Önce

Atamalar yapılsın yazık günah valla işsiziz engelli istihdamı neredeyse yok bu ne ya böyle engelli hakları mi olur acil atama lazım bize yarın bize bakan insanlar hayatını kaybettiğinde biz ne yapacağız Anlamiyom lütfen devletimiz kendilerini bizim yerine koysun

Veli
Veli - 5 gün Önce

Alanım da önlisans da bekliyorum yıllardır alımları yapın artık

Efe karataş
Efe karataş - 6 gün Önce

Ateş düştüğü yeri yakar bunlar bizim ne halde oldugumuzu nerden bilsin. Empati yapın sayın koltuk sahipleri

Onur özdemir
Onur özdemir - 5 gün Önce

Bu verilen beyanlar asılsız çıkmaz inşAllah

Murat Karahan
Murat Karahan - 6 gün Önce

Hayırlısı olsun İnşaAllah 2015 Te iyi derece puan alarak yerleştim. Aslında bu ekpss sınavı olmamalı kanaatindeyim herkes kategorisine göre kura ile atanmalı örn:ben diyelim hem psikolojik hem de maddi imkanlara sahip olup iyi eğitim almışsam imkanı kısıtlı olan engelli kardeşim napsın yahut benim kafam az çalışıyosa benim günahım ne sınav kalksın Kura ile adil atama olsun... Vesselam...

İSTANBUL
İSTANBUL - 4 gün Önce

Bu iş kandırmaca bir iş olduğunu kanaatindeyim. Çünkü 10 bin atama yapılsaydı 23 hazirandan önce yapılırdı. Söz konusu 23 hazirandan sonra alınmışsa bu besbelli kandırmacadır. Şayet atamalarımız 23 hazirandan önce yapılmasa İstanbul seçimini bu şekilde değerlendireceğiz.

Popüler Haberler