TBMM Genel Kurul Toplandı: Af-3600 Ek Gösterge ve Yeni Askerlik İçin Görüşmeler Başladı!

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu bugün 23 Nisan özel oturumu kapsamında toplandı. Af Konusu, Ek Gösterge Konusu ve Yeni Askerlik Sistemi Hakkındaki Süreç Başlatıldı. İşte yerel seçimlerden sonra tartışılması planlanan o konular hakkında gelişmeler...

TBMM Genel Kurul Toplandı: Af-3600 Ek Gösterge ve Yeni Askerlik İçin Görüşmeler Başladı!

Af Konusu, Ek Gösterge Konusu ve Yeni Askerlik Sistemi Hakkındaki Süreç Başlatıldı

Bilindiği gibi yerel seçimlerden önce MHP tarafından gündeme getirilen Af meselesi hakkındaki gelişmeleri yakınları hapiste olan tüm vatandaşlarımız yakından takip ediyor. Yapılan son açıklamaya göre ceza indirimi ile ilgili yasanın Adalet Komisyonu’nda halen görüşüldüğü ve Meclisin toplanması sonrasında Genel Kurul’a bildirileceği belirtilmişti. 23 Nisan tarihinde Genel Kurul toplandı ve ilgili yasanın görüşülmesine başlandı.

3600 Ek Gösterge konusunda ise halen resmi olarak yapılmış bir duyuru bulunmamakta. Milyonlarca kişi tarafından güzel haberin gelmesi beklenirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan en yakın zamanda bu meselenin çözüleceğini söylemişti.

Yeni askerlik sistemi hakkında da merak edilen birçok konu bulunuyor. Hatırlanacağı gibi geçen aylarda Milli Savunma Bakanlığı yeni askerlik sistemini tanıtmıştı. Bu sistem şimdilerde ise Meclis Genel Kurulu’nda tartışılacak ve bir karara varılacak. Olumlu sonuç alınması halinde yeni askerlik sistemi yürürlüğe girecek.

23 Nisan Özel Oturumu

Türkiye Büyük Millet Meclisi 23 Nisan Özel Oturumu kapsamında toplandı ve bu yüzden yasalar üzerinde tartışmalara yer verilmedi. 23 Nisan 2019 tarihinde toplanan Genel Kurul’da bu konular kapsamında açıklamalar yapılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 00:47

YORUM EKLE

Popüler Haberler