TBMM'nin Af-Ek Gösterge ve Yeni Askerlik için Toplanacağı Yeni Tarih Belli Oldu!

TBMM Genel Kurulu Yerel Seçimler sebebiyle uzun bir süredir toplanmıyor. Genel Kurul toplanmadığı için af, ek gösterge ve yeni askerlik yasalarının yürürlüğe girme tarihleri de gecikiyor. Başkan Vekili Sadi Bilgiç, TBMM Genel Kurulu’nun toplanacağı tarihi açıkladı.

TBMM'nin Af-Ek Gösterge ve Yeni Askerlik için Toplanacağı Yeni Tarih Belli Oldu!

TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmesi gereken önemli konular konuşulmamaya devam ediyor. 40 günden fazla bir süredir toplanmayan Genel Kurul af, 3600 ek gösterge ve yeni askerlik sistemi görüşmelerini erteliyor.

Normal zamanlarda TBMM Genel Kurulu Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerinde toplanmaktadır. Fakat 31 Mart Yerel Seçimleri sonuçları ile mazbataların verilmediği bölgelerin bulunması meclis çalışmalarını da engelliyor. Genel Kurul’un toplanmama nedeni olarak Başkanlık Divanın teşekkül edememesi gösterildi.

Genel Kurul Haftaya Toplanacak

TMM Genel Kurulu gelecek hafta Salı günü toplanacak. Açıklama Başkan Vekili Sadi Bilgiç’ten geldi. Başkan Vekili Sadi Bilgiç konuşmasında Başkanlık Divanı’nın katılmadığı için toplanamadıklarını ve 16 Nisan Salı günü saat 15:00’da toplanmak üzere birleşimin kapatıldığını ifade etti.

Ülkemizdeki önemli konuların pek çoğu Meclis Genel Kurul’u toplanamadığı için görüşülemiyor. Vatandaşlar af yasası, yeni askerlik sistemi, ek gösterge gibi konuların sonuca ermesini bekliyor. Bu görüşmelerin yapılmaması vatandaşları da mağdur etmiş oluyor.

Genel Kurul en son Şubat ayının son haftasında toplanmıştı ve bu toplantıda yeni başkanı seçmişlerdi. Komisyonlar af yasası, ek gösterge ve yeni askerlik sistemi ile ilgili çalışmalarına devam ediyor. Ancak Genel Kurul’un toplanmaması bu yasaların yürürlüğe girme tarihini geciktiriyor.

Detaylı bilgi için TBMM Ne Zaman Açılacak? başlıklı haberimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 14:25

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayri
Hayri - 6 gün Önce

Hiç açılmasın bu kadar zormu bu yasaları görüşmek. Cezaevinde insanlık dışı üst üste yatsın millet sıkıntı yok

Alican
Alican - 6 gün Önce

Milletin duygularıyla oynamayı nekadar cok seviyosunuz yok askerlik düşcek genclerimize en yakın zamanda mücdeli haberi vereceğiz vs. İş bi imzaya bakıyo madem onca askeri ne diye bekletiyorsunuz paşa paşa yapardık 12 ayı hic gündeme getirmeseniz kaç aydır aynı muhabbet seçimler yeniden olursa haziran vs zaten askerlik bitiyo o saatten sohra zahmet etmeyin.

Tekin
Tekin - 6 gün Önce

Valla benim askerligime 3 ay vardı dediler düşecek hepimizi sevindirdiler askeriyede piskolojimizi bozdular yani yapamıyacagınız bişeyi söylemeyin 12 ay askerlik yaparız Allah'a şükür bu bizim vatanımız koruruz asla bayragımıza yabancı el degdirmeyiz fakat ben 270 günlük askerim her ay düştü dediler düşecek piskolojimizi alt üst ettiler ya düştü diyin bir defada yada biz yapamadık olmuyor diyin ikide bir mehmetçigi gurbette sevindirip sonra üzmeyin çünkü orada herkes gurbette annesini babasını bırakıp gelmiş kiminin ailesi gün ekmeğine muhtaç seviniyor gidecem ailemin durumu yok olarak destek olacam diye seviniyor bir bakıyor hevesi kursagında kalıyor bence vazgeçin ya tamam diyin yada devam

Alev
Alev - 6 gün Önce

Normal zamanda toplanan vekiller şuan yasaların çıkmaması için mi bir araya gelemiyorlar yazık bekleyen insanlara elinizi vicdanınıza koyun tabi varsa

Kemal
Kemal - 6 gün Önce

Açılacaksa açılsın artık iyice sıkmaya başladı milletin sabrını
BU ne ya arkadaş hep erteliyorlar

Mağdur
Mağdur - 6 gün Önce

Yeter artık gerçekten de çok sıkıldık bu muhabbet den ya herşey bir imzaya bakıyor bu kadar millet af indirim yada adı her neyse onu bekliyor neden işkence yasatiyorsunuz Allah'tan korkun Allah'tan 8 kişilik koğuşta 30 kişi yatiyr yazık ya verin şartlı tahliye düşerse iki katını yatirin arkadaş ama bir an önce birşeyler yapılsın artık gündemi meşgul eden konular çözülsun soru isaretlerrine cevap bulunsun yeter artık birileri duysun sesimizi