Tek Tip Askerlik İçin Tarih Netleşiyor! Yeni Askerlik Sistemi Tarihi Açıklandı!

Yeni askerlik sistemi merak ediliyor. Tek tip askerlik sisteminde müjdeli haber geldi. İşte yeni askerlik sistemi ve yürürlüğe gireceği tarih

Tek Tip Askerlik İçin Tarih Netleşiyor! Yeni Askerlik Sistemi Tarihi Açıklandı!

Yeni askerlik sistemi uzun süredir gündemde olan bir konu olmaya devam ediyor. Bu konuyla ilgili müjdeli haber yetkili makamlardan geldi. Yeni askerlik sisteminin ne zaman yürürlüğe gireceği belli oldu.

Asker adayları bu haberi uzun zamandır bekliyor. Henüz askerliğini yapmamış olan vatandaşlar, yeni askerlik sistemi hakkında büyük bir bekleyiş içerisindeydiler. Bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ak Parti Osmaniye 27. Dönem Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi İsmail Kaya, twitter hesabından vatandaşa seslendi.

Yeni askerlik sistemi hakkında twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Kaya, sistemin bayramdan önce yürürlüğe gireceğini duyurdu. Twitter'dan yaptığı açıklamalarda detayları veren Kaya, şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanımız Sn @RTErdogan dan gençlere müjde... Askerlik çağındaki tüm gençlerin ve ailelerin beklediği Yeni Askerlik sistemi haftaya genel kurulda. Komisyon çalışmalarımız esnasında detayları siz değerli hemşerilerimiz ile paylaşacağım. Hayırlı Geceler "

"Değerli genç kardeşlerim; Yeni askerlik sisteminin yasa teklifinin komisyona havale edilmesi ile birlikte, YouTube kanalımda tüm detayları ile anlatacağım. Sizden gelen istek talep ve önerileri de komisyonda gündeme getireceğim inşallah.."

"Bayramdan önce Yeni Askerlik Sistemi yasalaşır... "

"Değerli gençler... Yeni Askerlik Sistemi, Tek Tip Askerlik yasası ile çalışmalar Mayıs ayının son haftasında TBMM Genel Kuruluna sunulacak... Komisyonda gerçekleştireceğimiz görüşmeleri de siz değerli kardeşlerimle detaylı bir şekilde paylaşacağım. "

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2019, 08:55

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 6 gün Önce

Şuan askerde olanlar etkilenecek mi yeni askerlikten

Asker
Asker - 6 gün Önce

Bir an önce düşsün de gedelim aile mize kavuşalım düşçek düşçek Diyorlar ama bir türlü düşmüyor ne olur düşsün artık Allah için

dogan ipek
dogan ipek - 6 gün Önce

bakınım silah altında bulunanlara faydalacak mı twitter sizi takip ediyoru dört gözle sizn bekliyoruz

Soner ceylan
Soner ceylan - 6 gün Önce

Ailemize Kavuşalım rabbimden Ve sayın Cumhur başkanımızdan tek dileğimiz bu Sizlerin huzurunda İnşAllah Bayramdan Önce ailelerime kavuşuruz

Yasin
Yasin - 5 gün Önce

Silah altındaki lere vurcakmı

Ilknur
Ilknur - 5 gün Önce

Benim kardesim şu an asker yeni gitti bizde düşmesini bekliyorum bir an Once düşsün artik ya

Yılmaz
Yılmaz - 5 gün Önce

Halkı kandırmaya devam edin daha fazla koltukta oturmak için

Ferhat
Ferhat - 5 gün Önce

Hep aynı şeyler ama askerlik düşmüyor keşke düşse


Popüler Haberler