Temel Eğitim Birlikleri Netleşti

Heyecanla beklenen bedelli askerlik için geri sayım sona erdi ve ilk sevk yerleri belli oldu. 15 Eylül'de gerçekleştirilecek sevk işlemleri ile ilk dağıtım tamamlanacak.

Temel Eğitim Birlikleri Netleşti

Temmuz ayında kesinlik kazandıktan kısa bir süre sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak Resmi Gazete'de yayınlanıp, yürürlüğe giren bedelli askerlik için ilk celp döneminde sevk edilecekleri birlikler belli oldu. 15 bin TL tutarındaki bedeli ödeyerek askerliğini bedelli olarak yapacak olanlar ilk sevk döneminde işlemlerini tamamlayarak 21 günlük askerlik görevlerini gerçekleştirecek ve askerlik görevini tamamlamış olacak. Bu süreçte müracaat işlemlerini gerçekleştirip celp dönemi resmi olarak e-Devlet üzerinden ilan edilen yükümlüler yoklama işlemlerini belirtilen süre içerisinde tamamlamak zorundalar; aksi halde bedelli askerlik kapsamı dışında tutulacaklar.

SEVK İŞLEMLERİ BAŞLIYOR

Bedelli askerlik için işlemlerini tamamlayanlar için e-Devlet üzerinden yayınlanan bildiri, ayrıca ilgili yükümlülerin telefonlarına da kısa mesaj olarak gönderildi. Bu kapsamda ilk celp dönemi için birliklerine giriş yapması gereken kişiler 15 Eylül'de, ikinci sevk süreci için 6 Ekim'de ve son sevk işlemi ise 27 Ekim'de gerçekleştirilecek. Görevini tamamlayanlar, askerlikten terhis edilerek işlerine ve okullarına devam edecekler.

Hali hazırda bir eğitim kurumunda eğitim görmeye devam eden ve bedelli askerlikten faydalanan kişiler ile ilgili olarak henüz resmi bir bildirim bulunmazken, bu kişilerin ise temel eğitim sürecine eğitim kurumunun yakınında, tatil döneminde dahil olacaklar.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2018, 13:54

YORUM EKLE