Terör Örgütü PYD’den Askerlerimize Hain Saldırı

Suriye’nin Halep kentine bağlı olan El Bab ilçesinde Türk Silahlı Kuvvetleri kahraman askerlerinin mücadele verdiği bölgede PYD hainleri tarafından saldırı gerçekleşti, 4 uzman çavuş yaralandı;

Terör Örgütü PYD’den Askerlerimize Hain Saldırı
Silahlı kuvvetlerimizin sürdürdüğü Fırat Kalkanı Harekatı’nda neticeler alınmaya devam etmekte. Bu süreçte silahlı terör örgütü DEAŞ hainlerinin etkisiz hale getirilebilmesi için büyük bir çaba sarf eden kahraman askerlerimiz, ciddi bir başarı da elde etmiş durumda. Suriye’nin çok ciddi bir bölümünden teröristleri çıkarmayı başaran ve bölgedeki sivillerin can güvenliğini sağlayan askerlerimiz, örgütün tamamen işlevsiz kılınabilmesi adına mücadelesini son hızıyla sürdürmekte.

Teröristleri Suriye’nin El Bab bölgesinde kıstıran Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, bölgeyi yoğun bir şekilde ateş altına almakta. Bunun yanı sıra bölgede barınmakta olan sivil vatandaşların akan kanlarının da durdurulması amaçlanmakta. Bunun yanı sıra ülkemizde haince saldırı girişimlerine imza atan bu teröristlerin saldırılarının önüne geçebilmek adına da bir o kadar bütün imkanlar seferber edilmeye devam ediyor.

Cerablus’tan Bile Çıkartılamaz Deniliyordu

Terör örgütü DEAŞ Cerablus’tan bile çıkartılamaz denilirken, Suriye’nin çok büyük bir bölümünden kahraman askerlerimizce atılmış durumda. Hem bölgedeki kontrolü tamamen ele alabilmek hem de teröristlerin barındığı bu noktaları tamamen işlevsiz kılmakta. Aynı zamanda teröristleri etkisiz hale getirerek bu terör illetinin bitirilmesi amaçlanmakta. Gözlerini kanla bürüyen DEAŞ hainleri bu konuda her zaman ne kadar acımasız ve ne kadar kindar olduğunu da göstermiştir.

Mümbiç’ten Havanlı Saldırı Düzenlendi

El Bab kentinde görev yapmakta olan kahraman askerlerimizi hedef alan PKK’nın Suriye kolu olan PYD, askerlerimize havanlı saldırı düzenledi. Gerçekleşen bu saldırılar sonucunda Muş 49’uncu Komando Tugayından bölgede görev halinde olan 4 uzman çavuşun yaralandığı aktarıldı. Havan saldırısı sonucunda yaralanan askerlerimiz hemen tahliye edilerek hastaneye kaldırıldı.Bir askerimiz ise hemen helikopter ile  tedavi altına alınmak üzere Gaziantep’e sevk edildi.
Bölgeye havan saldırısı düzenleyen bu hainlerin işlevsiz hale getirilebilmesi için ise Mümbiç’teki bu hainlerin işlevsiz hale getirildiği aktarılırken, aynı zamanda bütün destek vasıtalarının da başarılı bir şekilde imha edildiği bilgisi aktarıldı. 
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 00:16

YORUM EKLE