Teröristler Duruşmada Konuşacak

Zeytin Dalı Harekatı’nda 2 askerimizi şehit eden 9 terörist MİT tarafından Türkiye’ye getirilmişti. PKK/YPG terör örgütüne bağlı o teröristler bugün adliyeye sevk edildi.

Teröristler Duruşmada Konuşacak

Zeytin Dalı Harekatı esnasında 2 askerin şehit edildiği hain saldırıyı düzenleyen 9 terörist bugün mahkeme karşısında hesap verecek. Eli kanlı hainler Milli İstihbarat Teşkilatı düzenlenen operasyonda başları kapalı bir şekilde Türkiye’ye teslim edilmişti.

Teröristler Afrin Raco Beldesinde Yakalanmıştı

MİT, jandarma istihbarat ve terörle mücadele birimleri tarafından Suriye uyruklu teröristleri tespit etti. 2014 yılından beri Afrin’de örgütün asayiş yapılanması içerisinde görev almaktaydı. Terörist yakayı ele verdikten sonra terör örgütünün istihbarat toplama faaliyetlerinde görev aldığını itiraf etti.

Hatay Valisi Erdal Ata, teröristlerin Piyade Üsteğmen Oğuz Kaan Usta ve Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı’nı şehit ettiğini ifade etti. Bunun yanında eli kanlı teröristlerin üsteğmenin naaşını kaçırdığı bilgisini paylaşan Ata, olaya karışan diğer teröristlerin de öğrenildiğini paylaştı. İtirafçı teröristin verdiği bilgiler neticesinde düzenlenen geniş çaplı operasyonla 9 teröristin de etkisiz hale getirildi.

Vali Ata, son zamanlarda MİT’in başarılı operasyonlara imza attığını söyledi ve Reyhanlı patlamasında görev alan bir teröristin de yakalandığını da hatırlattı. İstihbarat birimlerinin asayişi sağlayabilmek adına fedakarca çalıştığını dile getiren Ata, saldırıların böylelikle engellendiğini kamuoyuna duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 15:38

YORUM EKLE