Totalde 73 Ödüllü Terörist Yakalandı

Güvenlik güçlerinin yılbaşından itibaren PKK’ya yönelik yürüttüğü operasyonlarda 73 ödüllü teröristin yakalandığı açıklandı. 73 teröristin başına konulan toplam ödül tutarı da 82 milyon 600 bin TL olarak paylaşıldı.

Totalde 73 Ödüllü Terörist Yakalandı

Güvenlik güçleri, silahlı terör örgütü PKK’ya yönelik bu yılbaşından itibaren düzenlediği operasyonlarda önemli neticeler aldı. 1 Ocak’tan bu yana düzenlenen PKK/KCK operasyonlarında ödüllü teröristlerden 73’ü etkisiz hale getirildi. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 73 terörist için ortaya çıkan ödül miktarı 82 milyon 600 bin TL olarak açıklandı.

Türkiye’nin iç ve dış politikasındaki hedeflerin önüne set çekmek isteyen örgüt üyelerinin özellikle de Doğu Anadolu’da yakayı ele verdikleri görülüyor. Diyarbakır başta olmak üzere Hakkari, Tunceli, Şınak ve Mardin’de örgüt üyelerinin daha çok yakayı ele verdiği ifade edildi.

Sözde Üst Düzey Yöneticiler Yakayı Ele Verdi

Sürdürülen hava ve kara operasyonları kapsamında örgütün sözde üst düzey yöneticileri de etkisiz hale getirildi. Aynı zamanda İçişleri Bakanlığı’nın Terörden Arananlar Listesi’nde yer alan 100 sözde üst düzey yönetici de yakalandı.

Verilen ödüllerin gizli tutulmakta olduğu kaydedildi ve örgüt üyesinin yakalanmasına yardımcı olan kişilere de maddi destek sağlanmakta. Vatandaşın müracaat etmesi durumunda renk kategorisine bağlı olarak ödüller verilmekte.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 13:37

YORUM EKLE